Plzeň byla bodům blízko, Kert Park rozhodl tři vteřiny před koncem základní hrací doby

Mečouni v sobotu na svém hřišti přivítali Kert Park. V první třetině nejprve prohrávali o dvě branky, ale bojovným výkonem se jim podařilo srovnat. Hosté pak ještě odskočili ve třetí části, ale i na to Plzeňští odpověděli. V závěru utkání šli ale mečouni do oslabení a jen tři vteřiny před koncem se Pražané prosadili.

11. kolo | sobota 5. 11. 2022 | 11:00

3:4 1:2, 1:0, 1:2

HC Kert Park Praha

Branky a nahrávky: 8. Hanuš, 25. Hanuš (Lokajíček, Roušal), 40. Matoušek – 3. Vaněk (Šperl, Zvonek), 5. Štefka (Plzák), 39. Šperl (Štefka, L. Lhota), 45. Danko (L. Lhota, Zvonek). Rozhodčí: Volkán, Kasner. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 27:26. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
Kráčina (Čapek) – Chramosta, Hanuš (A), Krejčí, Matoušek, Muchka, Pavlečka, Šilhán, Ulč – Davídek, Galla, Král, Lokajíček, Majer, Miksan (A), Poláček, Roušal, Štípek, Vobruba (C), Zíka
Návara (Varga) – Hrdlička, Kovárník, Laurinc, Řípa, Rozenberg, Šperl (C), Vrabec – Danko (A), Jágr, Kruček, L. Lhota, T. Lhota, Morrison, Plzák, Štefka, Vaněk, Zvonek (A)

Do prvního utkání v sezóně nastoupil Adam Šilhán, poprvé v plzeňském dresu se představil Martin Muchka. Speciální byl souboj pro Jiřího Návaru, který se objevil v bráně Kert Parku proti svým bývalým spoluhráčům poprvé. V úvodu zápasu byly oba týmy aktivní, první se podařilo skórovat hostům ve třetí minutě, když za modrou napřáhl Radomír Vaněk. Uběhly jen necelé dvě minuty a Kert Park vedení navýšil po střele Matěje Štefky.

Hosté pak nabídli plzeňským hráčům přesilovou hru. Plzeň se snažila prověřovat Návaru, ujal se pokus Lukáše Hanuše, který byl přesný od modré. Hra se pak přelévala ze strany na stranu, do šance se po buly dostali Pražané, ale trefili jen tyč. V závěru části mohli mečouni srovnat, ale tlak před brankou v gól neproměnili.

V úvodu druhé třetiny podržel domácí skvělými zákroky Kráčina, mečouni si pak ještě situaci zkomplikovali vyloučením, ale neinkasovali. Ve dvacáté páté minutě se skóre znovu měnilo. Po vhazování se plzeňští hokejbalisté usadili před pražskou klecí, od zadního mantinelu pak obdržel přihrávku před brankoviště Lukáš Hanuš a překonal pražského gólmana. Plzeňští pak dostali nabídnutou dvojnásobnou přesilovou hru, ale dlouho bojovali o míček v rohu hřišti a nebezpečnou šanci si nevytvořili.

Ve třetí části se snažil Kert Park dorážet před Kráčinou, pak chtěl utéct Miksan, ale trefil jen hokejku obránce. Krátce poté hráli domácí v šesti, Pražané přesilovou hru nevyžili, ale pokračovali v kombinacích a zanedlouho síť rozvlnit David Šperl. Plzni se na to povedlo rychle zareagovat, jen po šesti vteřinách přesilovky zamířil přesně Michal Matoušek a vsítil první gól v Extralize mužů.

Plzeňští se v závěru třetiny provinili dvěma fauly, první oslabení zvládli, vypadalo to, že se ubrání také ve druhém a zajistí si alespoň bod, ale soupeř rozhodl jen tři vteřiny před koncem základní hrací doby, když plzeňského brankáře prostřelil Petr Danko. Plzeňští tak sérii proher nepřerušili a na další body musí čekat.