Plzeňští proti silným Pardubicím vybojovali bod

Mečouni odehráli další nelehký souboj s Pardubicemi. Ve třetí minutě už prohrávali, ale ještě v první třetině srovnali. Ve třetí části se ujali vedení, ale hosté pak skóre otočili. V závěru se plzeňským hokejbalistům podařilo vyrovnat a o vítězi rozhodla samostatná střílení, kde byli úspěšnější pardubičtí hráči.

12. kolo | sobota 12. 11. 2022 | 11:00

3:4ss 1:1, 0:0, 2:2 - 0:0

HBC Pardubice

Branky a nahrávky: 15. Beran (Matoušek), 36. Davídek (Muchka), 43. Davídek (Hanuš, Lokajíček) – 3. Krejčí (Licek, Bílý), 39. Licek (Bílý, Krejčí), 40. Krejčí (Školoudík, Bílý), rozh. náj. Česák. Rozhodčí: Cícha, Koskuba. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 30:39. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.
Čapek (Kráčina) – Chramosta, Hanuš (A), Matoušek, Muchka, Pavlečka, Šilhán, Ulč – Albrecht, Beran, Davídek, Galla, Holý, Lokajíček, Majer, Miksan (A), Poláček, Roušal, Smejkal, Štípek, Vobruba (C)
Třináctý (Foršt) – Geisler, Hálek, Krejčí (A), Novotný, Školoudík, Zajíček (C) – Bílý, Březina, Česák, Janeček, Kubeš, Langr, Licek, Moravec, Strouhal (A)

Plzeň vstoupila do utkání s Pardubicemi s posilami, premiérový start si zapsali Šimon Albrecht, Jonáš Beran, Jakub Holý a David Smejkal. Úvod se lépe vydařil hostům, kteří ve třetí minutě otevřeli skóre. Pardubičtí se na chvíli usadili před plzeňskou brankou, míček se dostal na modrou čáru k Romanu Krejčímu, který rozvlnil síť.

Krátce poté mohli plzeňští hráči odpovědět v přesilové hře, necelou půl minutu měli k dispozici dvojnásobnou, ale nikdo se neprosadil. V dobré příležitosti byl pak Davídek, který se snažil dorážet. Na druhé straně se snažil překonat Čapka z prostoru mezi kruhy Strouhal. V závěru první třetiny nabídli Východočeši domácím další početní výhodu a jen osm vteřin před přestávkou z těsné blízkosti vsítil první gól Jonáš Beran.

Ve druhé části míček do brankoviště nebezpečně nahodil Březina, na druhé straně zkusil střelecké štěstí z pravého kruhu Beran. Mečouni se pak postupně provinili dvěma nedovolenými zákroky, ale oslabení zvládli. Vrátka na trestnou lavici se otvírala také na pardubické straně, ale ani Plzeňští to nepotrestali. Pak ještě v početní výhodě zahrozili hosté, ale skóre se neměnilo.

Další střela se ujala až ve třicáté šesté minutě, když od modré zamířil Martin Davídek a rozradostnil domácí hráče. Hosté byli po obdržené brance aktivnější a snažili se rychle dotáhnout. O tři minuty později se podařilo srovnat Matyáši Lickovi, který našel místo u tyče.

Mečouni pak museli znovu na trestnou a Pardubice si před přesilovou hrou vzaly oddechový čas. Za necelou minutu byli hosté přesní znovu, vedení jim vrátil Roman Krejčí. Plzeň se ještě snažila a povedlo se jí vyrovnat. Po buly napřáhl Hanuš, v brankovišti se pak rychle zorientoval Martin Davídek a překonal pardubického gólmana. V závěru třetí části se Plzeňští ještě bránili v oslabení, ale situaci zvládli.

Vyrovnané skóre pak poslalo utkání do prodloužení, kde si ani jeden tým příliš šancí nevytvořil. O vítězi musela rozhodnout samostatná střílení, kde byl ve druhé sérii přesný Bílý, na to pak odpověděl Davídek. Úspěšný byl také Josef Česák, v hostující kleci poté vystřídal Třináctého Foršt a Lokajíček ho nepřekonal. Druhý bod tak získali Pardubičtí.