Plzeňané nenašli recept na Svítkov a brankáře Novotného ani podruhé v sezóně

Výlet do Pardubic plzeňskému A-tým opět zhořkl. Na hřišti Svítkov Stars chtěli nováčkovi oplatit porážku z úvodu sezóny. Sobotní duel v mrazivých podmínkách byl především soubojem brankářů. Ač se Petr Kráčina snažil seč mu síly stačily, a dokonce lapil trestné střílení, na tři pokusy domácích hokejbalistů byl krátký. Jeho spoluhráči v poli si opět vylámali zuby na brankáři Novotném a vyšli střelecky na prázdno.

13. kolo | sobota 19. 11. 2022 | 13:00

ERA Svítkov Stars Pardubice

3:0 1:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 2. Korbel (Kábrt, Korec), 23. Hrubý (Král, Waber), 43. Hudec (Hrubý). Rozhodčí:Černý, Synková . Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: 27:14. Průběh utkání: 3:0.
Novotný (Šťovíček) – Bureš (C), Doležal, Korbel, Korec, Martínek, Teplý – Bláha (A), Fluxa, Hrubý (A), Hudec, Kábrt, Král, Malý, Paukrt, Waber.
Kráčina (Čapek) – Chramosta, Hanuš (A), Matoušek, Muchka, Smejkal – Davídek, Lokajíček, Majer, Miksan (A), Poláček, Roušal, Štípek, Vobruba (C), Zíka.

Vstup do zápasu měli lepší domácí. Svůj pobyt v útočném pásmu zúročili již ve druhé minutě. V čase 1:37 přenesli hru na červenou čáru, odkud Martin Korbel prostřelil Kráčinu. Mečouni brzy na to museli přečkat v oslabení. Stars se ovšem neprosadili. Následně si početní výhodu zahráli také mečouni, Novotného ovšem donutili pouze k jedinému zákroku. Poté se začali osmělovat i hosté. Jejich střelecké pokusy ale málokdy končili v prostoru tří tyčí.

I přes mrazivé podmínky se hrál ve Svítkově rychlý hokejbal, nahoru-dolu. S rychlými výpady hrozili zejména domácí. Hosté se mohli spolehnout na brankáře Kráčinu, který lapil nebezpečnou střelu Hrubého z mezikruží a v první třetině udržel jednobrankový rozdíl.

Pardubický univerzál Michal Hrubý si na gól musel počkat do poloviny utkání. Vekou měrou se o něj zasloužil Král, který na sebe navázal dvojici plzeňských hráčů a bekhendovou zadovkou zpoza plzeňské klece milimetrově našel volného spoluhráče na kruhu, jehož střela našla horní roh branky.

Plzeňané se brzy poté museli opět bránit v oslabení. Svítkovští hráči na plzeňskou čtveřici zkoušeli rychlé crossové nahrávky. Územní převahu si přenesli také do hry v pěti. Mečouni ve druhé třetině horko-těžko ohrozili brankáře Novotného. V ojedinělé šanci netrefil Miksan téměř prázdnou klec po odraženém balonku. Naději Plzni vrátila přesilová hra na konci třetiny, při níž na poslední chvíli domácí zablokovali Roušalův pokus na hranici brankoviště po rychlé kombinaci.

Ve třetí třetině se mečouni osmělili a zejména ve druhé polovině sílil jejich nápor. Nebezpečně pálil po Davídkově přesném pasu Matoušek, umístěný pokus Vobruby vytáhl Novotný do ochranné sítě jen koncem hole. Svítkovská brána ale zůstávala zakletá. Ve 43. minutě se do úniku prodral Tomáš Hudec, který ukázal střelecký um i s dávkou potřebného štěstí. Ač faulován, dokázal propasírovat míček přesně mezi betony do mezery, kam by se druhý míček jen s obtížemi vešel.

Zdramatizovat duel mohl Vít Lokajíček při poslední plzeňské přesilovce v samém závěru. Proti jeho střele z bezprostřední blízkosti ale Novotný stačil vystoupit. Závěr zápasu patřil plzeňskému brankáři Kráčinovi. Ten si hned dvakrát poradil s domácím Hudcem, který byl v prvním případě faulován, ale ani při opakovaném pokusu ve formě trestného střílení si s Kráčinou neporadil. Střelecká nemohoucnost mečounů ovšem znamenala, že všechny body zůstaly na předměstí Pardubic.