Mečouni proti Hostivaři bojovali až do konce, už se ale nedotáhli

V posledním utkání v podzimní části se mečouni potkali s Hostivaří. Obou týmům se v posledních zápasech výsledkově nedařilo a chtěly to napravit. Hosté po dvou třetinách vedli o dvě branky, ve třetí Plzeňští snížili, ale zanedlouho Hostivař zase odskočila. Ke konci Plzeň ještě bojovala a dotáhla se na rozdíl jedné branky, naději na body jí ale vzali Hostivařští patnáct vteřin před koncem.

14. kolo | sobota 26. 11. 2022 | 11:00

3:5 0:1, 0:1, 3:3

HBC Hostivař

Branky a nahrávky: 32. Švarc (Chramosta, Lokajíček), 44. Miksan (Lokajíček, Vágner), 45. Vobruba (Davídek) – 6. Hroch (Kucharčík), 30. Kucharčík (Pírek), 35. Kucharčík (Čejka), 38. Malina (Kucharčík), 45. Čejka. Rozhodčí: Černý, Orlich. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: 29:58. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4, 3:5.
Kráčina (Kočka) – Chramosta, Hanuš (A), Matoušek, Šilhán, Vágner – Albrecht, Beran, Davídek, Lokajíček, Majer, Miksan (A), Poláček, Roušal, Štípek, Švarc, Vobruba (C), Zíka
Majerníček (Štoural) – Čápek, Kubeš, Kučera, Pírek, Vosátka – Čejka (C), Hroch, Kucharčík (A), Lehner, Malina, Pátek, Urbanec, D. Vaniš, J. Vaniš (A)

Plzeňští vstoupili do utkání aktivně a dostali se k prvním šancím, pak se ale role obrátily a zahrozili hosté. Kráčina nejprve zasáhl proti Danielu Vanišovi, o chvíli později se blýskl dalším skvělým zákrokem, ale na Marka Hrocha byl krátký a v šesté minutě se pražští hráči dostali do vedení. Hostivař se pak o navýšení skóre snažila v přesilové hře, ale Plzeňští se ubránili. Zanedlouho byli hostivařští hráči důrazní na brankovišti, z dorážek se ale neradovali a po první části měli jednobrankový náskok.

Na začátku druhé patnáctiminutovky šli mečouni do oslabení, také tentokrát situaci zvládli. Plzeňští se pak snažili o srovnání, hosté se ale dobře bránili a Majerníček se nenechal překonat. V nebezpečné šanci se ve druhé polovině třetiny ocitli Hostivařští, kteří běželi do přečíslení dva na nikoho, Čejka se svou střelou ale proti Kráčinovi úspěšný nebyl.

V závěru části se otevírala vrátka na trestnou lavici na obou stranách a dvě minuty se hrálo ve čtyřech, oba gólmani museli být pozorní, v menším počtu hráčů se žádná střela neujala. Jen šest vteřin před přestávkou se ale skóre měnilo. Samuel Kucharčík se opřel do míčku na pravém kruhu a zastavil se až v síti.

Plzeň na to zareagovala ve třicáté druhé minutě, když z prostoru mezi kruhy zamířil přesně Marek Švarc, který nastoupil do prvního utkání v sezóně. Mečouni pak udrželi těsnou ztrátu také v oslabení, krátce poté ale inkasovali. Plzeňský gólman se musel v kleci ohánět, na dorážku Samuela Kucharčíka už nestačil. Neuběhly ani tři minuty a hosté znovu rozvlnili síť. Před branku si naběhl Marcel Malina a zblízka poslal míček za záda plzeňského gólmana.

Hostivař pak nabídla domácím dvě přesilové hry, mečouni ani jednu nevyužili, ale v závěru ještě bojovali. Necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny šel Kráčina na střídačku a Plzeňští hráli v šesti. Nejprve se podařilo snížit Janu Miksanovi, pak kvůli nedovolenému zákroku byli hosté oslabení a to potrestal Jakub Vobruba. Plzeňští se ještě nevzdávali a pokračovali ve hře bez gólmana, jen patnáct vteřin před koncem utkání ale Jan Čejka nasměroval míček do prázdné branky a pojistil tak Hostivaři výhru.