Plzeňští s Karvinou bojovali, soupeř si ale odvezl všechny body

V prvním jarním utkání se mečouni na domácím hřišti potkali s Karvinou. V první třetině se dvakrát prosadili hosté, ve druhé Plzeňští snížili, poté se jim ale nedařilo v koncovce. Ve třetí části ještě Karviná vsítila dva góly, plzeňští hráči už na to ale nezareagovali. Jedinou branku vstřelil Martin Davídek.

15. kolo | sobota 25. 2. 2023 | 16:00

1:4 0:2, 1:0, 0:2

HbK Karviná

Branky a nahrávky: 9. Davídek (Vobruba) – 5. Stromko, 9. Stromko, 40. Fárský (Stromko, L. Rosůlek), 45. Pala (L. Rosůlek, Růžička). Rozhodčí: Musil, Gráca. Vyloučení: 5:5, navíc Wrobel 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 21:16. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Čapek (Kráčina) – Hanuš (A), Matoušek, Muchka, Pavlečka, Smejkal, Štípek – Beran, Davídek, Galla, Kristl, Lokajíček, Majer, Miksan (A), Pavlíček, Poláček, Roušal, Škarka, Vobruba (C), Zíka
Humlíček (Smetana) – Růžička, Sladký, Tóth, Zaremba – Fárský, Juraško, Mikeš, Pacas, Pala (A), J. Rosůlek (C), L. Rosůlek (A), Stromko, Wrobel

Do utkání vstoupily oba týmy aktivně, skóre se podařilo otevřít v páté minutě Karviné. Do samostatného úniku se dostal Jan Stromko a z těsné blízkosti na něj Čapek nestačil. Plzeňským hráčům se nepodařilo odpovědět, naopak zanedlouho byl zblízka znovu přesný Jan Stromko. Na brankovišti pak byl důrazný Davídek, karvinský brankář mu ale skórovat nedovolil. V závěru první třetiny se hosté provinili nedovoleným zákrokem a nepříjemně byl zraněný Hanuš, který musel hned do nemocnice.

Necelá minuta z první třetiny se dohrávala po přestávce, Plzeňští měli k dispozici pětiminutovou přesilovou hru. V ní mečouni snížili v devatenácté minutě, z prostoru před brankou rozvlnil síť Martin Davídek. O chvíli později mohl srovnat Vobruba, který se opřel do míčku na pravém kruhu, Humlíček ale jeho střelu za záda nepustil.

Po další gólové příležitosti domácích vznikla na brankovišti menší potyčka a vylučovalo se na obou stranách. Ve hře čtyři na čtyři se ale stav neměnil. Ke konci druhé části šli postupně na trestnou lavici dva karvinští hráči a plzeňští hokejbalisté si zahráli dvojnásobnou početní výhodu. Ve druhé třetině už se žádná střela neujala a přesilovou hru si přenesli také do třetí patnáctiminutovky.

Mečouni se snažili o srovnání, Humlíčka ale nepřekonali. Ve stejném počtu hráčů se příliš dlouho nehrálo a Plzeň měla možnost se dotáhnout v další přesilové hře. Domácí byli aktivní, nedařilo se jim ale v zakončení. Ve čtyřicáté minutě se radovali hosté, když Čapka prostřelil Ondřej Fárský. Do oslabení pak šli Plzeňští, ale situaci zvládli a poté ještě bojovali. Zkoušeli snížit v power play, hra v šesti se jim ale nepovedla, do prázdné branky poslal míček Martin Pala. Mečouni tak na první body v jarní části musí čekat.