Plzeň se ve třetí části proti Ústí rozstřílela, raduje se ze tří bodů

Ve druhém utkání jarní části přivítali mečouni na domácím hřišti Ústí nad Labem. V první třetině se jim nedařilo využít přesilové hry, ve druhé se do vedení dostali Ústečtí. V další části se ale vlnila síť jen na druhé straně. Plzeňští hokejbalisté se prosadili čtyřikrát a vybojovali první výhru v jarní části.

16. kolo | sobota 4. 3. 2023 | 14:00

4:1 0:0, 0:1, 4:0

Elba DDM Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 31. Muchka (Matoušek, Davídek), 36. Vobruba (Lokajíček, Matoušek), 38. Davídek (Vobruba), 43. Lokajíček – 21. Koval (Kapusta). Rozhodčí: Záhora, Kasner. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Střely na branku: 30:25. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Kráčina (Čapek) – Matoušek, Muchka, Pavlečka, Pavlík, Šilhán, Smejkal, Štípek, Ulč – Beran, Davídek, Galla, Kristl, Lokajíček, Majer, Miksan (A), Pavlíček, Poláček, Vobruba (C), Zíka
Rechtorik (Řehoř) – Bečvář, Grus, Kučera, Michajličenko, Smolík (A), Švanda – Belica, Červinka (A), Haas, Jelen, Kapusta, Koval, Krajíček, Nedoma, Škurla, Soukup, Tomáš

V úvodu utkání drželi oba týmy brankáři. Plzeňští si už v páté minutě zahráli přesilovou hru, ale nikdo se neprosadil. Zanedlouho měli k dispozici čtyřminutovou početní výhodu, svoji aktivitu se jim v gól nedařilo proměnit. Hosté si komplikovali vyloučeními také závěr první třetiny, v oslabení se ale snažil překvapit plzeňského gólmana Soukup. Na trestnou lavici se pak otvírala vrátka ještě jednou, ani ve dvojnásobné početní výhodě ale mečouni skóre neotevřeli.

Na začátku druhé části se do čtyř dostali Plzeňští a větší pozor musel dávat také Kráčina. Mečouni oslabení zvládli, Severočeši ale rozvlnili síť o chvíli později. Matěj Koval obdržel míček před branku a zblízka ho poslal za záda plzeňského gólmana. Plzeňští se pak snažili odpovědět, za chvíli ale nabídli soupeři další přesilovou hru. Podařilo se jim ale ubránit a do třetí patnáctiminutovky vstupovali s jednobrankovou ztrátou.

Začátek třetí části se domácím vydařil skvěle. Jen třicet jedna vteřin po přestávce se do míčku na pravé straně opřel Martin Muchka a propálil vše, co mu stálo v cestě. Mečouni pak nedovolili hostům odpovědět v oslabení. Skóre naopak v početní výhodě navýšili plzeňští hráči, Jakub Vobruba dostal přihrávku na pravou stranu a z těsné blízkosti zamířil přesně.

Neuběhly ani dvě minuty a skóre se měnilo znovu. Z pravého kruhu vyslal pohotovou střelu Martin Davídek a poslal Plzeň do dvoubrankového vedení. Plzeňský útočník byl ke konci základní hrací doby vyloučený, Ústí odvolalo brankáře a snažilo se snížit ve hře šest na čtyři. Plzeňského brankáře už se mu ale překonat nepodařilo, výhru si pojistili domácí, když do prázdné klece dopravil míček Vít Lokajíček. Plzeňští si tak zapsali první body v jarní části.