Plzeňští v Prachaticích neuspěli, prosadili se jen jednou

V prvním venkovním utkání jarní části se mečouni představili v Prachaticích. Domácí se dostali do vedení už ve druhé minutě, pak Plzeň držel v bráně Čapek. Na začátku druhé třetiny Plzeňští srovnali, ale o chvíli později si Prachatice vzaly vedení zpět a v závěru si výhru pojistily střelou do prázdné branky. Plzeňští hráči se tak vrací bez bodu.

17. kolo | sobota 11. 3. 2023 | 15:00

HBC Prachatice

3:1 1:0, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 2. Markytán (Turek), 17. Kalát (Jan Štěpánek, Tácha), 45. Tácha (Jan Štěpánek) - 16. Vobruba (Miksan, Švarc). Rozhodčí: Hrubý, Pečený. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 59. Střely na branku: 23:19. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Stankay (Pixa) - Markytán, Šaršok, Šilhán, Jiří Štěpánek, Švácha (A) - Bárta, Kalát, Klement, Reindl, J. Sitter, R. Sitter (C), Jan Štěpánek, Tácha, Turek (A), Valek
Čapek (Kráčina) - Pavlečka, Šilhán, Škarka, Štípek, Ulč - Galla, Kanta, Kristl, Lokajíček, Majer, Miksan (A), Poláček, Roušal, Švarc, Vobruba (C), Zíka

Start zápasu vyšel mnohem lépe Prachaticích. Po vyhrané buly se do míčku opřel Jaromír Markytán a prostřelil blokující těla Plzeňanů i brankáře Čapka. Ten byl i přes inkasovaný gól jasně nejlepším mužem plzeňského celku.

Domácí byli několikrát blízko druhé trefě. Ať už aktivitou na hranici brankoviště nebo při samostatném úniku po plzeňských chybách v rozehrávce. Čapek ovšem udržel své spoluhráče ve hře. Plzeňští útočníci se osmělovali pomalu. V největší šanci byl v mezikruží Majer, na Stankaye si ovšem nepřišel.

Vstup do druhé třetiny naopak měli lepší hosté. Miksan po přechodu do útočného pásma vypálil a správně postavený Jakub Vobruba z dorážky srovnal na 1:1. Momentum zápasu si ale okamžitě vzali Horalové zpět. Mečouni nedokázali dostat míček za červenou čáru. Prachatice vrátily hru před brankáře Čapka a z bezprostřední blízkosti vrátil domácím vedení Jiří Kalát.

Plzeňané byli navíc rázem posláni do čtyř. Oslabení ovšem zvládli. Poté si sami zahráli přesilovku. Ani tentokrát gól nepadl. Druhá třetina obecně patřila Plzni. Mečouni hrozili ze standardních situací po vhazování v útočném pásmu. Také Prachatice ale jednou pořádně vystrašily plzeňskou střídačku, když jeden z domácích útočníků zůstal zapomenutý za plzeňskou pěticí. V souboji s Čapkem ale zvítězila lapačka plzeňského gólmana.

Ve třetí třetině Prachatice bránily jednobrankový náskok. Nerozpakovaly se tak s dlouhými vyhozeními míčku. Plzeňané se ale obtížně dostávali do nebezpečných pozic. Ani střely zkušených útočníků Švarce a Roušala nenašly svůj cíl.

Do konce utkání rázem zbývalo zhruba pět minut. Plzeňané stáhli sestavu na dvě formace a otevřeli hru. Šance byly k vidění na obou stranách. Prachatickou šanci tří proti jednomu zastavil fantastickou defenzivní prací Ulč. Srovnat skóre na druhé straně mohl po Kristlově pobídce Lokajíček. Jeho pokus z mezikruží ale domácí zablokovali. Plzeň poté přešla k power-play, kterou však ukončil třetím prachatickým gólem Matěj Tácha. Plzeňané tak bohužel v důležitém utkání neuspěli.