Plzeň většinu utkání s Letohradem vedla a doma si zapsala další tři body

Plzeňští hráči ve třetím domácím utkání v jarní části bojovali s Letohradem. Ten otevřel skóre už devatenáct vteřin po začátku, mečouni ale rychle odpověděli, ještě v první třetině skóre otočili a pak vedení navyšovali. Letohradští dvěma góly snížili v závěru, na domácí už se ale nedotáhli. Dvě branky si zapsali Benedikt a Vobruba.

18. kolo | sobota 18. 3. 2023 | 14:00

6:4 2:1, 2:0, 2:3

SK Hokejbal Letohrad

Branky a nahrávky: 2. Švarc, 12. Benedikt (Lokajíček), 18. Pavlík (Matoušek), 24. Vobruba (Miksan), 33. Vobruba (Ulč, Šilhán), 42. Benedikt (Matoušek, Vobruba) – 1. Macháček (Halbrštát, Sterenčák), 40. Kohoutek (Macháček, Krejsa), 43. Šíma (Kohoutek, Dostál), 45. Doskočil (Macháček). Rozhodčí: Kettner, Záhora. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 40. Střely na branku: 27:23. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 6:2, ´6:4.
Kráčina (Kočka) – Chramosta, Muchka, Pavlečka, Pavlík, Šilhán, Škarka, Štípek, Ulč – Benedikt, Galla, Kristl, Lokajíček, Majer, Matoušek, Miksan (A), Poláček, Roušal, Švarc, Vobruba (C)
Sterenčák (Novák) – Adamec (A), Doskočil, Dostál, Krejsa, Lajčiak (A), Lux, Vacek, Bogdány, Cvejn, Halbrštát (C), Hubálek, Kohoutek, Levý, Macenauer, Macháček, Šíma

Utkání nabídlo zajímavý úvod, jen devatenáct vteřin po úvodním vhazování šel Letohrad do vedení. Michal Macháček si naběhl na levý kruh a překonal plzeňského gólmana. Plzeň na to ale rychle zareagovala a ve druhé minutě srovnal Marek Švarc, který byl pohotový v předbrankovém prostoru. Hra se poté přelévala ze strany na stranu. V další výraznější šanci byl Matoušek, jenž ohrožoval Sterenčáka zblízka. Ve dvanácté minutě už se síť vlnila. Krátce po buly napřáhl na modré Ondřej Benedikt a v prvním utkání v Extralize mužů v letošní sezóně mířil přesně.

Ke konci první třetiny se poprvé vylučovalo a Letohrad měl možnost se srovnat. Přesilovou hru si přenesl také do druhé části, poté se dvakrát postupně otevírala vrátka na druhé straně a Plzeňští početní výhodu pět na tři využili. Na modré čáře byl připravený Daniel Pavlík a letohradský brankář na jeho střelu nedosáhl. Hosté pak měli k dispozici další přesilovou hru, mečouni v ní ale soupeři utekli a Jakub Vobruba z těsné blízkosti poslal míček za záda Sterenčáka. Plzeňští byli aktivnější a s náskokem vstupovali do třetí patnáctiminutovky.

V ní navýšili vedení ve třicáté druhé minutě, do odkryté části branky umístil míček Jakub Vobruba. Letohradští se snažili o snížení, v přesilové hře se jim to podařilo. Z prostoru mezi kruhy se radoval Lukáš Kohoutek. Situaci si zanedlouho zkomplikovali vyloučením a druhý gól na své konto přidal Ondřej Benedikt.

Letohradští ale bojovali až do konce. Ve hře čtyři na čtyři prostřelil plzeňského strážce klece Petr Šíma. Hosté si pak vzali oddechový čas a ještě v poslední minutě základní hrací doby upravil skóre Peter Doskočil. Ten se opřel do míčku za modrou čárou a povedenou střelou snížil na rozdíl dvou branek. Skóre už se pak neměnilo, Plzeň si vedení pohlídala a vybojovala tři body.