Mečouni překonali Hradec v prodloužení, vybojovali druhou výhru v řadě

Mečouni vyjeli v sobotu do Hradce Králové. V utkání otevřeli skóre domácí, ve druhé třetině Plzeňští srovnali a mohli se jít do vedení. Šance ale nevyužili a o vítězi rozhodlo až prodloužení. Tam jen deset vteřin před koncem poslal míček za záda hradeckého brankáře Škarka a Plzeň tak získala druhý bod.

19. kolo | sobota 25. 3. 2023 | 14:00

HBC Hradec Králové 1988

1:2 1:0, 0:1, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 11. Jiřík (Tesař) – 19. Lokajíček (Pavlík), 50. Škarka (Pavlík, Lokajíček). Rozhodčí: Černý, Záhora. Vyloučení: 5:5, navíc Roušal (PLZ) OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Střely na branku: 41:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Brykner (Dvořáček) – Fanderlík, Jiřík (A), Rakovský, Šimek, Svoboda (A), Zeman, Bacovský, Čech, D. Černý, L. Černý, Fiedler, Malý, Palán, Paukrt, Síla, Šimůnek, Tesař (C)
Čapek (Kráčina) – Chramosta, Krejčí, Miksan (A), Pavlík, Štípek, Ulč - Kristl, Kunzmann (C), Lokajíček, Majer, Pavlíček, Poláček, Roušal, Škarka, Švarc, Vobruba (A)

Plzeňští nastoupili na východě Čech s kapitánem Martinem Kunzmannem, který se po nepříjemném zranění vrátil do sestavy. V úvodu byli nebezpeční domácí, ve čtvrté minutě dostal míček za brankovou čáru Rakovský, ale kvůli vysoké holi nebyl gól uznaný. Oba týmy si pak zahráli přesilovou hru, ale síť se vlnila až po jejich skončení. Krátce po buly obdržel míček na modrou Tomáš Jiřík a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V první části měl více ze hry Hradec a s jednobrankovým náskokem vstupoval do další.

Ve druhé třetině se ale více dařilo mečounům, kteří rychle srovnali. Krejčí nastřelil plexisklo za brankou a Vít Lokajíček ze vzduchu poslal míček pod břevno. O chvíli později mohli jít plzeňští hokejbalisté do vedení, v akci tři na dva našel Pavlík Kristla, ten ale zamířil jen do betonu hradeckého gólmana.

V další dobré příležitosti nahrál Pavlíčkovi, který ze vzduchu poslal míček jen do výstroje domácího strážce klece. Prosadit se nepodařilo ani Poláčkovi, jenž tečoval sraženou střelu Chramosty nad branku. Hradec se k příliš šancím nedostal, všechny pokusy chytil Čapek.

Ve třetí třetině se moc v plném počtu hráčů nehrálo, početní výhodu ale nevyužil ani jeden tým. V největší šanci byl tři minuty před koncem základní hrací doby Šimůnek, který z pravého kruhu trefil tyč. Skóre už se ale neměnilo a utkání šlo do prodloužení.

Tam mohl rozhodnout Pavlíček, dostal se do samostatného úniku, ale Jiřík ho podrazil hozenou holí. Trestné střílení proměněné nebylo a vyrovnaný stav vydržel až do závěru prodloužení. Jen deset vteřin před koncem se po vyhraném vhazování do míčku opřel Pavlík a z dorážky zařídil druhý bod plzeňským hráčům Karel Škarka. Mečouni tak vyhráli druhé utkání v řadě.