Mečouni zvládli náročný souboj s Kladnem, radují se potřetí v řadě

O prodloužení vítězné série bojovali mečouni na domácím hřišti s Kladnem. Na začátku utkání se jim podařilo otevřít skóre, pak byli úspěšnější hosté a stav otočili. Ve třetí třetině ale skončily míčky jen v hostují brance. Do těsného náskoku šli mečouni ke konci zápasu a výhru ani v těžkém závěru už nepustili. Foto: HBC Kladno

20. kolo | sobota 1. 4. 2023 | 11:00

3:2 1:1, 0:1, 2:0

HBC ALPIQ Kladno

Branky a nahrávky: 5. Roušal (Smejkal, O. Benedikt), 38. Kristl (Davídek, Vobruba), 43. Majer (Kunzmann) – 14. Procházka (Schnaubelt), 20. Procházka (Kohout, Schnaubelt). Rozhodčí: Cícha, Danylec. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 57. Střely na branku: 25:22. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Kráčina (Čapek) – Benedikt, Chramosta, Pavlečka, Pavlík, Šilhán, Smejkal, Štípek, Ulč – Beran, Davídek, Kristl, Kunzmann (C), Lokajíček, Majer, Miksan (A), Poláček, Roušal, Škarka, Vobruba (A)
Křemenák (Solar) – Dědič (A), Důras, Hrabar, Kastner, Soukup (A), Teinitzer, Adam, Jedelský, Kamenář, Kohout, Pražák, Procházka, Prokop, Schnaubelt, Šíma, Singer, Špaček (C)

Utkání začalo v rychlém tempu a oba gólmani museli být pozorný. Ve čtvrté minutě nabídli hosté mečounům první přesilovou hru a jen po dvaceti vteřinách se domácí radovali. Smejkal nahrál Adamu Roušalovi, který z prostoru mezi kruhy prostřelil Křemenáka. Po inkasovaném gólu zahrozili Kladenští, ale také hostující gólman měl plné ruce práce. Po potyčce u plzeňské klece se dvířka na trestnou lavici otvírala na obou stranách a ve hře čtyři na čtyři Kladno srovnalo. Jaroslav Procházka se opřel do míčku na modré čáře a mezi betonem a lapačkou ho dopravil do sítě.

Na začátku druhé třetiny se nedovoleným zákrokem provinili Plzeňští a vyloučení potrestalo také Kladno. Míček zůstal na hranici brankoviště a Jaroslav Procházka ho pohotově umístil pod břevno. Odpovědět pak mohli domácí v přesilové hře, ale míček v brance neskončil. Zanedlouho měl možnost dokončil hattrick Procházka, který byl na konci skvěle sehrané akce, ale tentokrát byl úspěšnější Kráčina. Mečouni ve druhé patnáctiminutovce nevyužili ani další početní výhody a do další části vstupovali s těsnou ztrátou.

Tam byl blízko srovnání v další přesilové hře Kunzmann, po střele plzeňského kapitána skončil míček jen na tyči. Srovnat skóre se podařilo Plzni v plném počtu hráčů v polovině třetí třetiny. Před hostujícím gólmanem nejprve bojoval Davídek, který se dostal do velkého úhlu a míček vrátil před branku, odkud ho do sítě dorazil Kevin Kristl.

Vyrovnaný stav vydržel jen necelých pět minut, poté si plzeňští hráči vzali vedení zpět. Střelu Kunzmanna kladenský brankář za záda nepustil, na dobíhajícího Tomáše Majera už byl ale krátký. Kladenští ještě v závěru odvolali gólmana a zkoušeli srovnat v šesti. Hosté byli nebezpeční, ale plzeňští hráči blokovali střely a náskok už nepustili. Mečouni si zapsali tři body a vybojovali třetí výhru v řadě.