Mečouni uspěli v západočeském derby, základní část zakončili vítězně

V posledním kole základní části přivítali mečouni na domácím hřišti Dobřany. Hosté se dostali do vedení v šesté minutě a náskok drželi až do začátku třetí části. Ta se ale plzeňským hráčům vydařila skvěle, v úvodu srovnali a necelé tři minuty před koncem skóre otočili, poté se prosadili ještě jednou a vybojovali další výhru.

22. kolo | sobota 15. 4. 2023 | 14:00

3:1 0:1, 0:0, 3:0

TJ Snack Dobřany

Branky a nahrávky: 31. Lokajíček (O. Benedikt, Miksan), 43. Pavlík (Lokajíček), 44. Miksan (Vobruba) – 6. Rubner (Michálek, Krch). Rozhodčí: Kettner, Záhora. Vyloučení: 9:5, navíc D. Kovářík (DOB) 5 min. + OK. Využití: 1:1.V oslabení: 0:0. Diváci: 181. Střely na branku: 25:23. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Kráčina (Čapek) – O. Benedikt, Chramosta, Pavlík, Šilhán, Smejkal, Štípek – J. Benedikt, Galla, Kristl, Kunzmann (C), Lokajíček, Majer, Matoušek, Miksan (A), Pavlečka, Roušal, Škarka, Vobruba (A)
Kuchař (Fukárek) – A. Duchek, D. Kovářík, V. Šlehofer (A), Sloup (C) – T. Duchek, Hrubý, Kolařík, J. Kovářík (A), Kovařík, Krch, Matoušek, Michálek, Neumaier, Rubner, Ruda, Stránský, Strejček, Truchlý, Vajda, Zelenka

Od úvodu utkání museli být pozorní oba gólmani. První střela se ujala v šesté minutě, když hosté využili přesilovou hru. Dobřany v ní byly od začátku aktivní, po kombinacích se míček dostal před branku k Marku Rubnerovi, který otevřel skóre. Plzeňští hokejbalisté za chvíli mohli odpovědět také v početní výhodě, ale hosté se ubránili. Ke konci první části se dvě minuty hrálo čtyři na čtyři, při menším počtu hráčů na hřišti se nikdo neprosadil.

Na začátku druhé třetiny obdržely Dobřany pětiminutový trest, postupně usedli na trestnou lavici také dva plzeňští hráči. Ve zkrácené přesilové hře byli domácí blízko srovnání, mečouni zamířili jen do tyče a svůj tlak v branku neproměnili. Za hrubost se zanedlouho vylučovalo na obou stranách, ani tentokrát se skóre neměnilo. Šance pak měly oba týmy, v závěru druhé patnáctiminutovky mohl vyrovnat Miksan, který v početní výhodě vyslal ránu z dálky, ale hostující gólman ukryl míček ve své lapačce.

Vyloučení hostujícího hráče využili Plzeňští ve třetí části. Jen třicet jedna vteřin po přestávce se do míčku na modré opřel Vít Lokajíček a zamířil pod horní tyč. Situaci si pak plzeňští hráči zkomplikovali dvěma vyloučeními. Hosté se snažili vzít vedení zpět, Kráčina se překonat nenechal. Dva hostující hráči se poté blýskli individuálními akcemi, naběhli si až před plzeňského brankáře, ten byl úspěšnější.

V závěru základní hrací doby se hosté provinili zakázaným uvolněním a vzali si oddechový čas. Krátce poté Plzeň po vhazování skóre otočila, když přesně mířil Daniel Pavlík. V předposlední minutě se zblízka podařilo prostřelit hostujícího gólmana také Janu Miksanovi. Domácí vedli o dvě branky, ale i v posledních vteřinách bojovali. V další gólové šanci se objevil Miksan, poté netrefil odkrytou část klece Matoušek. Plzeňští hráči si tak zapsali čtvrtou výhru v řadě na domácím hřišti. Doma budou začínat také play down, kde se v první sérii utkají s Prachaticemi.