Mečouni zvládli zvrátit druhý duel a v sérii proti Prachaticím jim zbývá poslední krok

Výsledek, který poměrně klame. Zatímco sobotní výhra Plzně proti Prachaticím se dá označit za přesvědčivou, neděle nabídla poněkud odlišný obrázek. Jihočeši šli do vedení již v prvním střídání a mečouni na svoji trefu čekali do druhé třetiny, kde vývoj obrátili, přesto byl zápas nadále otevřený. Gólové hody v závěrečné třetině ale určily výhru Plzně v poměru 7:2. Dva góly si připsal Tomáš Chramosta, další přesný zásah má na kontě Marek Švarc.

PD2 | neděle 30. 4. 2023 | 11:00

7:2 0:1, 2:0, 5:1

HBC Prachatice

Branky a nahrávky: 16. Miksan (O. Benedikt), 20. Ulč, 32. Chramosta (Švarc, Matoušek), 35. Chramosta (J. Benedikt), 36. Kunzmann (Vobruba, Smejkal), 44. Švarc (Chramosta, J. Benedikt), 45. J. Benedikt (Matoušek, Galla) – 1. Štěpánek (Valek), 37. Kalát (Valek, Markytán). Rozhodčí: Prudík, Vokurka. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: 29:12. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 7:2.
Čapek (Kráčina) – O. Benedikt, Chramosta, Matoušek, Šilhán, Smejkal, Ulč – J. Benedikt, Beran, Davídek, Galla, Kunzmann, Lokajíček, Majer, Miksan, Roušal, Škarka, Švarc, Vobruba
Holub (Pixa) – Markytán, Šaršok, Šilhán, Jiří Štěpánek, Švácha, Tácha – Bárta, Kalát, Mašek, Sitter, Jan Štěpánek, Turek, Valek, Zavřel

Prachatice v úvodu daly zapomenout na sobotní výprask. Jiří Štěpánek využil nedůrazu mečounů v oblasti modré čáry, a v čase 00:36 první střelou na branku v zápase prostřelil Čapka. Plzeňané mohli brzy srovnat. Kunzmannův forhendový blafák zastavil až beton Holuba. Plzeňský kapitán o několik minut později pálil bez přípravy po vyhraném vhazování. Plzeňská hala slyšela zvuk tyče, jeden z rozhodčích signalizoval vstřelenou branku, po diskuzi s kolegou ale vzal své tvrzení zpět.

Plzeňská ofenziva měla nadále navrch, přesto měla hra domácích daleko k ideálu a hra nahoru-dolu vyhovovala spíše soupeři, který si jednobrankový náskok odnesl do druhé části. Tentokrát měli gólový nástup Plzeňané, na srovnání stavu jim stačilo jednadvacet sekund. Jan Miksan se z pravé strany natlačil mezi kruhy a našel volné místo u Holubovy tyče. Plzeňská první formace se do plusových čísel dostala o čtyři minuty později. Po sérii vyhraných soubojů se v útočné pozici vyskytl Tomáš Ulč. Jeho první střelecký pokus sice prachatičtí zablokovali, druhá střela si ale našla cestu skrz výstroj prachatického gólmana – 2:1.

Třetí gól Plzně mohl padnout hned vzápětí. Vobruba s Davídkem si před odkrytou brankou ovšem spíše překáželi. Hostům se poté naskytly hned dvě přesilové hry, ve kterých mohli srovnat skóre. Poprvé nemohla plzeňská čtveřice vystřídat a strávila na ploše celé dvě minuty. Přesto nepouštěla soupeře do zakončení z nebezpečných pozic a na další góly si museli diváci počkat do třetiny třetí.

Nástup do třetí části znovu patřil Plzni. Tříbrankový náskok zařídili mečounům dvěma trefami Tomáš Chramosta. Nejprve dorazil Švarcovu střelu a později nachytal Holuba střelou od červené čáry a prachatickému gólmanovi, který si jinak připsal řadu velice dobrých zákroků, míček propadl mezi ruku a tělo.

Za stavu 4:1 Prachatice otevřeli obranu, čehož hned minutu po druhém Chramostově gólu využil Martin Kunzmann, který tenrokrát svůj únik přetavil v gól. Gólové hody ovšem tímto nekončily. Při hře ve čtyřech sáhli Jihočeši k brzké power-play. Jiří Kalát byl na konci hezké kombinace a neodmítl pobídku do prázdné plzeňské klece.

Mečouni ovšem nedopustili žádné drama. Když se prachatické power-play při hře čtyř proti čtyřem opakovalo, byla to tentokrát domácí střídačka, kdo se radoval ze vstřelené branky. Míček do opuštěné klece nasměroval Marek Švarc. Tečku za zápasem pak v poslední minutě udělal Jiří Benedikt, jehož volnou hůl v předbrankovém prostoru perfektně našel Matoušek.

Plzeňští hokejbalisté si tak na jaře připsali další zvládnutý obrat skóre, a co více, v sérii play-down vedou 2:0 a k záchraně extraligové příslušnosti hned v prvním kole jim zbývá poslední krok.