Mečouni si třetí výhru přivezli z Prachatic a radují se ze záchrany

O prvním květnovém víkendu se první série play down přesunula do Prachatic. Mečouni byli úspěšní také na hřišti soupeře a po první třetině už vedli o dvě branky. Ve druhé domácí snížili, ale Plzeň rychle odpověděla a v závěru utkání vítězství pojistila ještě dvěma trefami. V zápasech o udržení Extraligy tak neprohrála ani jednou.

PD3 | sobota 6. 5. 2023 | 11:00

HBC Prachatice

1:5 0:2, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: . Rozhodčí: Cícha, Danylec. Vyloučení: 6:11, navíc Švarc (PLZ) 10 min OT, Chramosta (PLZ) 10 min OT. Využití: 1:1,. V oslabení: 0:1. Diváci: 86. Střely na branku: 14:21. Průběh utkání:0:2, 1:2, 1:5 .
Pixa (Holub) - Markytán, Šaršok, Šilhán, Jiří Štěpánek, Švácha (A), Tácha - Bárta, Dojčar, Keresteš, Klíma, Plášil, Sitter (C), Jan Štěpánek, Turek (A), Uhlíř, Valek, Zavřel
Kráčina (Čapek) - O. Benedikt, Chramosta, Krejčí, Matoušek, Poláček, Šilhán, Štípek, Ulč - J. Benedikt, Beran, Galla, Kunzmann (C), Lokajíček, Majer, Miksan (A), Roušal, Škarka, Švarc, Vobruba

Mečouni odjížděli do Prachatic s dvoubodovým vedením v sérii a v jižních Čechách už jim stačila jen jedna výhra k záchraně. Na začátku utkání měli první přesilovou hru k dispozici domácí, vyloučení plzeňského hráče nepotrestali, naopak v početní výhodě se v deváté minutě radovali Plzeňští. Michal Matoušek obdržel přihrávku zpoza branky, naběhl si mezi kruhy a poslal míček do volného prostoru klece.

Uběhlo jen třicet čtyři vteřin a Plzeň rozvlnila síť znovu. Jan Miksan po proběhnutí středním pásmem poslal míček na prachatického gólmana a podařilo se mu ho překonat. Poté se až do konce první části otvírala několikrát vrátka na trestnou lavici na obou stranách, v závěru šli Plzeňští do tří.

Přesilovou hru pět na tři si domácí přenesli také do druhé třetiny. Tam nejprve prachatičtí hráči zamířili do tyčky, zanedlouho už byli přesní a snížili na rozdíl jedné branky. Plzeňský gólman neměl dobrý výhled a na střelu Jiřího Štěpánka nestačil. Za chvíli ale měli plzeňští hokejbalisté dvoubrankové vedení zpět.

V dobré příležitost byl Matoušek, druhý gól v utkání na své konto nepřidal, ale našel Martina Kunzmanna na hranici brankoviště, který měl před sebou část odkryté branky. Hosté si pak situaci znovu zkomplikovali a Prachatice se mohly dotáhnout ve dvojnásobné přesilové hře. Tu ale ubránily a ani další vyloučení na domácí straně nebylo potrestáno.

V přesilové hře pokračovali mečouni i v úvodu třetí patnáctiminutovky. Počtvrté prachatického gólmana překonali necelých šest minut před koncem základní hrací doby. Míček dostal na hokejku od protihráče Roman Poláček, který pak běžel sám na Pixu a bekhendem se mu ho podařilo překonat. V závěru třetí části se zase vylučovalo a Prachatice hrály přesilovou hru čtyři na tři. Odvolaly také brankáře, ale po vyhraném vhazování vyhodil Kráčina míček, Jan Miksan ho doběhl a umístil do prázdné klece. Mečouni tak vyhráli i třetí utkání a v naší nejvyšší mužské soutěži se zachránili v nejrychlejším možném čase.