Mečouni s Letohradem bojovali, těsnou ztrátu se jim nepodařilo smazat

V prvním domácím utkání v nové sezóně se mečouni potkali s Letohradem. Hosté se ujali vedení už ve druhé minutě, v prostřední třetině ho navýšili, ale Plzni se podařilo na druhý gól rychle zareagovat. Domácí si vytvářeli další šance, dotáhnout se jim nedařilo, naopak v závěru se ještě prosadili Letohradští a po delší době si z Plzně odvezli body.

3. kolo | sobota 16. 9. 2023 | 14:00

1:3 0:1, 1:1, 0:1

SK Hokejbal Letohrad

Branky a nahrávky: 27. Matoušek (Škarka) – 2. Macháček (Halbrštát, Bečka), 25. Faltus (Chovanec), 45. Macháček (Rozlílek). Rozhodčí: Cícha, Danylec. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 57. Střely na branku: 31:19. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Petr Kráčina (Vít Čapek) - Tomáš Ulč, Tomáš Chramosta, David Štípek, Michal Matoušek, Daniel Pavlík, Jiří Benedikt, Tomáš Krejčí - Adam Roušal, Jonáš Beran, Jan Miksan, Tomáš Majer, Roman Poláček, Jakub Vobruba, Martin Kunzmann, Kevin Kristl, Matěj Pavlíček, Marek Švarc, Karel Škarka
Michal Novák (Antonín Křemenák) - Jan Bečka, Miroslav Adamec, Petr Vychytil, Petr Heide, Lukáš Lajčiak, Lukáš Anýž - David Halbrštát, Ondřej Hubálek, David Levý, Michal Macháček, Pavel Chovanec, Jaroslav Šmídek, Lukáš Faltejsek, Vít Rozlílek, Filip Faltus

Plzeňští hráči vyběhli poprvé na nový povrch v soutěžním zápase proti Letohradu. Utkání začalo ve velkém tempu, oba brankáři museli být pozorní. Ve druhé minutě rozhodčí vylučovali na plzeňské straně a hosté to potrestali. Michal Macháček dostal nabito na hranici pravého kruhu a zblízka rozvlnil síť.

V polovině první třetiny se vrátka na trestnou lavici otvírala také na druhé straně. V úvodu přesilové hry domácích se míček nebezpečně pohyboval v předbrankovém prostoru, Křemenák ale včas zasáhl. Plzeňští hráči pak mohli odpovědět v dalších dvou početních výhodách, vytvořený tlak se jim ale nedařilo využít. V oslabení zahrozil Hubálek, Kráčina svůj tým držel.

Do druhé třetiny vstoupili mečouni aktivně a pokoušeli se srovnat. V dobré příležitosti byl před brankou Pavlíček, zanedlouho byl do šance poslán Miksan. Možnost vyrovnat měli plzeňští hokejbalisté i o chvíli později v přesilové hře, tu ale měli zkrácenou, když se také provinili nedovoleným zákrokem a jen vteřinu před koncem oslabení obdrželi druhý gól.

Dvoubrankové vedení zařídil Letohradu Filip Faltus. Nyní už se ale mečounům podařilo zareagovat a ve dvacáté sedmé minutě snížil na rozdíl jedné branky Michal Matoušek, který překonal Křemenáka z prostoru mezi kruhy. Před přestávkou už se nikdo neprosadil a do třetí části šel s jednobrankovým náskokem Letohrad.

Na začátku třetí patnáctiminutovky si domácí zkomplikovali situaci vyloučením. Ve výrazné šanci se objevil Rozlílek, ale trefil jen beton plzeňského brankáře. Oba strážci klece už nechtěli pustit žádný míček za svá záda. V závěru utkání po střele Štípka zkoušeli ještě mečouni dorážet míček za brankovou čáru, letohradský gólman ho ale vleže udržel. Plzeň už pak recept na Křemenáka nenašla, naopak hosté si ještě v poslední minutě základní hrací doby výhru pojistili, když zblízka byl přesný Michal Macháček. Plzeňští hráči tak body nevybojovali.