Těsná a cenná výhra v Pardubicích znamená pro mečouny první bodový zisk

Po téměř šesti letech oslavili plzeňští hokejbalisté výhru na půdě Pardubic. V duelu týmů, které na první vítězství v ročníku čekaly, předvedli organizovanou a obětavou hru, díky které získali tři body po výsledku 2:1. V první třetině vstřelili Plzeňané dvě branky, žádná další střela si už za pardubického gólmana nenašla cestu. Brankář Plzně Čapek ovšem kapituloval pouze jednou z devětadvaceti pokusů a výhra na půdě favorita byla na světě.

4. kolo | sobota 23. 9. 2023 | 16:00

HBC Pardubice

1:2 0:2, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 27. Geisler (Školoudík, Česák) – 7. Majer (Poláček), 13. Kunzmann (Michel). Rozhodčí: Záhora, Havelka. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Střely na branku: 29:18. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Jakub Třináctý (Pavel Foršt) - Jakub Geisler, Miroslav Hálek, Václav Školoudík, Vojtěch Kopřiva, Filip Kamaryt - Martin Janeček, Nicolas Langr, Matyáš Licek, Luboš Moravec, Jan Strouhal, Josef Česák, Ondřej Březina, Jan Bílý, Filip Förstl, Jakub Mikula, Dominik Lang
Petr Kráčina (Vít Čapek) - Tomáš Ulč, Tomáš Chramosta, David Štípek, Michal Matoušek - Adam Roušal, Jonáš Beran, Jan Miksan, Tomáš Majer, Roman Poláček, Jakub Vobruba, Martin Kunzmann, Marek Švarc, Karel Škarka, Jaroslav Svoboda, David Michel, Tomáš Krejčí

Mečouni v Pardubicích začali aktivně. Foršt měl na začátku co dělat, aby vytáhl střely Matouška či Krejčího. Aktivní pojetí si přenesli na celou plochu a dobrou organizací hry příliš nepouštěli domácí do útočné třetiny a nutili pardubické hráče k řadě zakázaných uvolnění. V sedmé minutě šli hosté do vedení. Skvělou práci odvedl Poláček, který po levé straně vyvezl míček z obranného pásma, uspěl v souboji s domácím obráncem a z blízkosti zakončoval. U odraženého míčku byl jako první Tomáš Majer a se štěstím míček dostal skrz betony pardubického brankáře za brankovou čáru.

Plzeňané pokračovali ve hře, které nesla ovoce. Do konce první části se jim podařilo vstřelit ještě jednu branku. První útok Plzně zavřel domácí v obranném pásmu, nová posila týmu, David Michel, hledala před brankou volné spoluhráče. Martin Kunzmann se zjevil sám před Forštem a dostal míček ze vzduchu za jeho záda.

Pardubické hokejbalisty dosavadní vývoj vyburcoval k větší aktivitě. Brankář Čapek tak měl z počátku první části více práce. Rozhodčí také rozdali první tresty. Paradoxně to byli Plzeňané, kdo ve svém prvním oslabení mohli slavit další branku. Švarc s Matouškem se dostali do akce 2 na 1. A druhý jmenovaný zakončoval po přihrávce před poloprázdnou klec. Pardubický brankář ale udržel svůj tým fantastickým zákrokem holí a Mečouni neuspěli ani z dorážky.

Mečouni pak doplatili na stokrát omílané nedáš-dostaneš. Ve druhé početní výhodě už Pardubice slavily. Střela Jakuba Geislera z levého kruhu prolétla kolem blokujících hráčů až do branky. Hra byla až do konce druhé části rozkouskovaná kvůli vyloučením, přesilovku si zahrály oba týmy, ovšem bez gólového vyjádření.

Plzeňanům se na začátku třetí části podařilo pardubické hráče udržet na uzdě. Hned v prvním střídání se drzkým průnikem prezentoval Michel, jeho pokus mezi betony si Foršt pohlídal. Hosté se postupně vraceli ke hře z první třetiny, která jim nesla ovoce. Když už se hrálo v plzeňském pásmu, nepouštěli soupeře do nebezpečných střeleckých pozic. S přibývajícím časem byl ovšem brankář Čapek v permanenci, zejména přibylo ošemetných situací z dorážek. Jeho spoluhráči v poli na druhé straně hřiště se drželi taktiky, kdy se snažili držet míček co nejdéle na svých holích v pásmu Pardubic.

Závěr zápasu přinesl pardubickou power-play. Čapek si poradil se všemi pokusy ze střední vzdálenosti. A přestože byla závěrečná pasáž ze strany plzeňských odehrána částečně nervózně, poctivý výkon je dostal až k závěrečnému hvizdu a cenné výhře, tím pádem i k prvním bodům v letošním ročníku.