Plzeň natáhla bodovou sérii, v prodloužení ale rozhodly Dobřany

Ve státní svátek se v Precol Aréně odehrálo západočeské derby. Dobřany se ke konci první třetiny ujaly vedení a držely ho až do začátku třetí části. Tam se podařilo srovnat Michelovi, který vsítil první branku za Plzeň. Více šancí domácí neproměnili a o vítězi nakonec rozhodlo až prodloužení, kde druhý bod vybojovali hosté.

5. kolo | čtvrtek 28. 9. 2023 | 11:00

1:2pr 0:1, 0:0, 1:0 - 0:1

TJ Snack Dobřany

Branky a nahrávky: 34. Michel (Kunzmann, Vobruba) – 14. Sloup (J. Kovářík), 48. Braun (Sloup, Matoušek). Rozhodčí: Cícha, Danylec. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 124. Střely na branku: 35:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1 - 1:2.
Petr Kráčina (Vít Čapek) - Tomáš Ulč, Tomáš Chramosta, David Štípek, Tomáš Krejčí - Adam Roušal, Jonáš Beran, Jan Miksan, Tomáš Majer, Roman Poláček, Jakub Vobruba, Martin Kunzmann, Marek Švarc, Jaroslav Svoboda, David Michel, Jiří Benedikt, Matěj Deja
Matěj Malotín (Ondřej Kuchař) - Jan Matoušek, Václav Šlehofer, Pavel Sloup, Šimon Hnyk, Aleš Duchek - Tomáš Duchek, Jakub Kolařík, Daniel Kovářík, Daniel Michálek, Daniel Malý, Jan Kovářík, Martin Krch, Matěj Hnyk, David Braun, Richard Mareš, Jaroslav Kobr

Ve druhém domácím utkání poměřili mečouni síly s Dobřany. V úvodu zápasu se k více šancím dostala Plzeň, ale svou aktivitu v gól neproměnila. Na druhé straně musel být pozorný také Čapek, který ale tým držel. Skóre se měnilo až ve čtrnácté minutě, kdy bylo Plzni odpískané zakázané uvolnění a jen dvě vteřiny po vhazování napřáhl Pavel Sloup a z dálky prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V závěru první třetiny se ještě otvírala vrátka na trestnou lavici Plzně, ale skóre už se neměnilo a hosté si přesilovou hru přenesli do další části.

Také po přestávce se Plzeň ubránila. Důležitými zákroky ji držel Čapek a z dobřanských akcí nedovolil nikomu skórovat. Zanedlouho se vylučovalo postupně na obou stranách, v první zkrácené přesilové hře mečouni úspěšní nebyli. V plném počtu se dlouho nehrálo a za hrubost za menší potyčku šli na trestnou lavici hráči na obou stranách. K dispozici pak měla početní výhody ještě obě mužstva, ale ve druhé třetině ani jeden brankář míček za svá záda nepustil a i do třetí části vstupovali hosté s jednobrankovým vedením.

Na začátku druhé patnáctiminutovky mohl srovnat Michel, v dobré příležitost ale trefil jen tyč. Za chvíli nabídli hosté Plzni přesilovou hru a tentokrát už se David Michel radoval z prvního gólu v plzeňském dresu. Před brankou ho našel Kunzmann a z těsné blízkosti pak nasměroval míček do odkryté části klece.

Poté byly nebezpečné na druhé straně Dobřany v početní výhodě, ale na vyrovnávací gól neodpověděly. V základní hrací době už se nikdo neprosadil a utkání šlo do prodloužení. V úvodu zase zahrozil Michel, druhý gól na své konto nepřidal. Poté rozhodčí vylučovali na plzeňské straně a dobřanští hráči to potrestali. Davidu Braunovi se míček odrazil od zadního mantinelu přímo na hokejku a vystřelil týmu druhý bod.