Střelecká mizérie prodloužena. Jediný gól na výhru v Prachaticích nestačil

Mečouni mají za sebou nepovedený výjezd do Prachatic. Zápas byl spíše tvrdým bojem, než festivalem pohledných akcí. Po bezbrankové první třetině, ve které se činili oba brankáři se mečouni ujali vedení. Po inkasovaném gólu domácí přidali a Plzeňané mohli děkovat brankáři Kráčinovi, který dlouho držel naděje na tříbodový zisk. Když ale dvakrát krátce po sobě nechali Plzeňané volné hráče před svým gólmanem, malér byl na světe. Opařené družstvo hostů v závěru definitivně srazil gól při power-play.

6. kolo | sobota 30. 9. 2023 | 15:00

HBC Prachatice

3:1 0:0, 0:1, 3:0

Branky a nahrávky: 36. Jiří Štěpánek (Bárta, Jan Štěpánek), 38. Bárta (Jiří Štěpánek, Jan Štěpánek), 45. Valek – 28. Michel (Kunzmann). Rozhodčí: Prudík, Vokurka. Vyloučení: 5:3, navíc Pavlík (PLZ) OT. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 82. Střely na branku: 31:20. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Tomáš Pixa (Filip Stankay) - Jaroslav Šaršok, Jan Švácha, Václav Kovařík, Ondřej Makovička, Matěj Stőhr - Roman Valek, Jiří Štěpánek, Jan Paukner, Radek Sitter, Lukáš Zelenka, Jan Štěpánek, Josef Reindl, Jan Bárta, Jan Uhlíř, Jan Turek
Petr Kráčina (Vít Čapek) - Tomáš Ulč, Tomáš Chramosta, Jan Miksan, David Štípek, Tomáš Krejčí, Daniel Pavlík - Adam Roušal, Jonáš Beran, Tomáš Majer, Jakub Vobruba, Martin Kunzmann, Marek Švarc, David Michel, Michal Matoušek, David Slezák, Matěj Pavlíček

První šance ke skórování měli domácí. Skákavý míček se hned z kraje duelu odrazil od jednoho z plzeňských obránců přímo na hůl Bárty. Jeho tvrdou ránu z vrcholku kruhů Kráčina vytáhnul. Prachatice na Plzeňany vyrukovaly s aktivním napadáním a snahou o co největší počet zakončení z mezikruží. Z tohoto pojetí hry pak vyplývaly plzeňské protiútoky.

Neuspěli ale ani Miksan střelou z pravé strany ani kapitán Kunzmann se svým průnikem po levé straně, Stankay si ve druhém případě pohlídal také dorážku. Zřejmě v největší šanci se ale objevil Paukner, když se bránící hráči mečounů nechali unést hrou a nechali za sebou prachatického střelce zcela volného. V ideální střelecké pozici ze slotu ale nechal Kráčina zaúřadovat svoji lapačku.

V první polovině druhé části se hrálo spíše před Stankayem, Plzeňané se ale nemohli dostat do nebezpečných pozic, a to ani v přesilové hře. Ta ve 20. minutě navíc málem skončila pohromou, když Bárta uháněl sám na Kráčinu. V duelu muže proti muži ale uspěl plzeňský brankář, který tak udržel bezbrankový stav. Chvíli poté také utěsnil prostor u své tyče tak, že Sitter z pravé strany rozvnil pouze boční síť. Prachatice přesto přebíraly otěže duelu a Kráčina musel vytáhnout řadu zásahů.

Skóre se měnilo až v 28. minutě. První útok hostů zavřel domácí v obranné třetině. David Michel kombinoval s Kunzmannem, který poslal míček do brankoviště. Jeden z domácích obránců pak při snaze vyhodit balonek pryč z nebezpečné zóny trefil Michela, od něhož se míček odrazil za brankovou čáru - 0:1. Ještě lépe mohlo být o pár chvil později. Vobruba s Kunzmannem se dostali do přečíslení dvou proti jednomu. První jmenovaný vzal vše na sebe, zbavil se bránícího bráče, položil si gólmana, přízemní střelou ale trefil jen tyč.

Mečouni si do třetí třetiny nesli jednobrankový náskok. Nadále se jej snažili navýšit a prachatické hokejbalisty se jim relativně dařilo držet v dostatečné vzdálenosti od Kráčiny. A to až do konce 36. minuty. Mečouni nedokázali dostat míček z obranného pásma a domácí Jiří Štěpánek se dokázal uvolnit na středu hřiště a svižnou střelou srovnal stav utkání.

Plzeňská pohroma byla dokonána o necelou minutu a půl později. Po vhazování v obranném pásmu přišla rychlá střela domácích a mečouni nedokázali pohlídat dorážejícího Jana Bártu. Od té doby nemohli Plzeňané na svého soupeře najít recept a řada jejich pokusů o útok končila ve středním pásmu. Závěr zápasu odehráli hosté v křeči. Definitivně je mohlo zlomit prachatické přečíslení tří proti jednomu, to ale zůstalo nevyužito. Závěrečnou gólovou radost si pro sebe uzmul Roman Valek, který se trefil v oslabení do opuštěné plzeňské klece, když na hrací ploše bylo šest plzeňských hráčů.