Nepovedená třetí třetina a pokračující útočný zmar. Plzeňané v Hradci neuspěli

Plzeňský A-tým v Hradci Králové bodovou sbírku nerozšířili. Do poloviny duelu se hrál bezbrankový duel, který se dal označit za vyrovnaný. Hradečtí hokejbalisté byli ale těmi, kdo si dokázal vytvořit slibnější příležitosti a šel do vedení. Utkání rozhodla až třetí třetina. Plzeňané inkasovali v její úvodní minutě a inkasovaný gól jen předznamenal další vývoj. Třetí a čtvrtou branku zařídilo domácím zkušené duo Novák-Bacovský. Plzeňští útočníci nedokázali dostat míček za záda soupeřova gólmana ani jednou a nadále se trápí s produktivitou.

8. kolo | sobota 14. 10. 2023 | 13:00

HBC Hradec Králové 1988

4:0 0:0, 1:0, 3:0

Branky a nahrávky: 20. Hrubý (Šimůnek), 31. Teplý (Šimůnek), 37. Novák, 38. Bacovský (Novák, Svoboda). Rozhodčí: Havel, Havelka. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Střely na branku: 29:16. Průběh utkání: 4:0.
Petr Brykner (Jan Vrkoslav) - Tomáš Jiřík, Vítek Fanderlík, Petr Škoda, Viktor Zeman, Jakub Svoboda, Richard Jičínský, Jakub Kašpar, Jiří Zeman - Lukáš Černý, Daniel Černý, Michal Hrubý, Filip Paukrt, Josef Šimůnek, Stanislav Teplý, Petr Šimek, Matěj Síla, Tomáš Chyba, Petr Novák, Jan Bacovský, Benjamín Řehák
Petr Kráčina (Vít Čapek) - Tomáš Chramosta, Jan Miksan, David Štípek, Tomáš Krejčí - Jonáš Beran, Tomáš Majer, Jakub Vobruba, Martin Kunzmann, Marek Švarc, Michal Matoušek, Matěj Deja, Karel Škarka, Roman Poláček

Úvod zápasu nabídl poměrně vyrovnaný souboj. Střídaly se pasáže, kdy měli více ze hry hosté a domácí. Postupně se k více střeleckým pokusům dostávali hradečtí, jejichž hře pomáhali také zkušenosti dua Bacovský-Novák, které má stále svoji kvalitu a dokázalo si vypracovat šance z mezikruží. Jejich spoluhráč z útoku Chyba byl v největší příležitosti první třetiny. Když se po buly v útočném pásmu zjevil sám před Čapkem, ještě s míčkem pokračoval do lepší pozice a odkrytější části branky. Brankář Čapek ale vytáhl fantastický zákrok.

Plzeňané hrozili především z protiútoků. Hradecký obranný val při delším pobytu v útočném pásmu se těžko překonával. Brejkové situace vedli především Poláček s Beranem. Také Brykner si ale poradil s ošemetnými situacemi. Ve druhé třetině pokračoval souboj především obran. Oba brankáři řešili především střely z delší vzdálenosti. Slot si oba týmy strážili. V první polovině Mečouni sehráli aktivní pasáž, Brykner ale lapil všechny míčky a Plzeňané tak neměli možnost dorážek.

Branka přišla na druhé straně. Šimůnek se na pravé straně snažil prodrat mezi plzeňskými hráči. V dalším souboji byl sice již pokrytý, ke smůle Plzně se ale míček odrazil přímo před Michala Hrubého, který napoprvé neuspěl, z dorážky ale už skóre změnil.

Jinak byl ale herní projev obou týmů stejný. Nadále se hrálo bez výraznějších šancí. Nejblíže gólu byli domácí, když jedna ze střel po útočné buly změnila směr a zamířila do tyče. Zápas se rozlouskl ve třetí části. Nepovedený plzeňský nástup jen předznamenal její scénář. Mečouni si špatně přebrali hráče a volný Stanislav Teplý dostal bekhendem skákavý míček za Čapkova záda.

Plzeňany jako by branka paralyzovala. Hradečtí naopak zkušeně ukrajovali minuty a byl to plzeňský brankář, kdo měl více práce. Zřejmě rozhodující situaci přinesla 38. minuta. Rozhodčí poprvé v zápase vylučovali, a to na plzeňské straně. Po levé straně se utrhl Petr Novák, který ve snaze dorazit přetlačil plzeňského obránce a od jeho nohou míček nekontrolovatelně zamířil mezi Čapkovy betony - 3:0.

Hosté potom přeskupili formace. Nebylo jim to ale nic platné. O minutu později Plzeňané na levém kruhu nechali volného Jana Bacovského, který příležitostí nepohrdl. Plzeň poté přeci jen zapnula a zaznamenala delší úseky, kdy se hrálo v hradeckém pásmu. A to ani ve druhé hradecké přesilovce, kde měl paradoxně největší šanci plzeňský Vobruba, který uháněl sám na Bryknera, ale bekhendovým blafákem neuspěl.