Hororová druhá třetina vzala veškeré naděje. Zápas na Kladně skončil debaklem

Solidní první třetina z pohledu mečounů a bezbrankový stav dávaly šanci na dramatický zbytek duelu. Opak byl pravdou a naděje na bodový zisk Plzně rozdrtila třetina druhá, ve které hosté naprosto propadli a inkasovali šest branek. Kladenští, posíleni gólovými hody, dotáhli zápas k vítězství 9:1. FOTO: HBC Kladno.

10. kolo | sobota 4. 11. 2023 | 15:30

HBC ALPIQ Kladno

9:1 0:0, 6:0, 3:1

Branky a nahrávky: 17. Schnaubelt (Pražák, Adam), 17. Markytán (Patera, Kastner), 22. Adam (TS), 24. Pospíšil (Pražák), 28. Soukup (Schnaubelt, Kastner), 30. Pražák (Šmíd, Haismann), 31. Schnaubetl (Markytán), 34. Adam (Pražák, Pospíšil), 44. Šmíd (Pražák, Haisman) – 32. Vobruba (Kanta). Rozhodčí:Hrubý, Koskuba. Vyloučení: 6:7. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 29:18. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 9:1.
Leoš Gerlich (Jan Jirotka) - Milan Teinitzer, Zbyšek Kastner, Radek Soukup, Štěpán Důras, Jan Pospíšil, Michal Dědič - Milan Schnaubelt, Petr Adam, Lukáš Patera, Jakub Haisman, Jaromír Markytán, Jiří Singer, Ondřej Pražák, Filip Jedelský, Karel Šmíd
Vít Čapek (Ondřej Kočka) - Tomáš Chramosta, Jan Miksan, David Štípek, Tomáš Krejčí, Tomáš Ulč, Daniel Pavlík, Matěj Pavlíček - Jonáš Beran, Tomáš Majer, Jakub Vobruba, Martin Kunzmann, Karel Škarka, Roman Poláček, David Michel, Jonáš Kanta, Adam Roušal

Kladno během prvních patnácti minut sice více drželo míček na svých holích, Plzeňané ale byli domácím hokejbalistům důstojným soupeřem. Diváci sledovali poměrně vyrovnaný duel, v němž si šance dokázali vytvořit oba celky. V největší šanci se ocitl Schaubelt, který využil toho, že jeden z bránících hráčů Plzně přišel o hůl a vyběhl tak do zakončení zpoza branky, Čapek ale vykopl nebezpečnou střelu svým betonem. Na druhé straně ze vzduchu mezi kruhy pálil Kunzmann, Jirotka sklapl betony včas, o pár chvil později vytáhl tvrdou střelu Poláčka.

Na začátku druhé části hrálo Kladno přesilovou hru 4 na 3, kterou později zesílil návrat dalšího kladenského hráče. Plzeňané se ve čtyřech bránili excelentně minutu a osm sekund. Do konce prvního plzeňského trestu zbývaly pouhé dvě sekundy. Kladno se bohužel v tento čas poprvé trefilo. Z levého kruhu poněkolikáté pálil Milan Schaubelt, který byl tentokrát úspěšný.

Tento moment se ukázal jako jeden z rozhodujících. Domácí totiž pokračovali ve standardní přesilové hře, kterou za 21 sekund rovněž zužitkovali. Plzeňané při založení kladenského útoku nechali na středu prostor Paterovi, který přihrál volnému Jaromíru Markytánovi, který sám před Čapkem nezaváhal.

Tím plzeňský zmar nekončil. Přišla dvě špatná střídání. Schnaubeltův únik nejprve záchrannou brzdou hasil Škarka. K nařízenému trestnému střílení se postavil Petr Adam a poslal Kladno do tříbrankového náskoku. Chvíli po něm dostali kladenští míček na Jana Pospíšila, který se nikým nebráněný prosadil od modré čáry.

Plzeňská střídačka si v tu chvíli vzala oddechový čas. Chvíli po něm ale přišel další direkt, když v signalizované výhodě Radek Soukup od mantinelu vymetl horní roh plzeňské branky – 5:0. Plzeňané byli poté blízko prvnímu zásahu. Po Poláčkově střele se strhla mela na brankovišti, Jirotka s pomocí obránců udrželi míček před brankovou čárou.

Do konce třetiny padla ještě jedna branka. Rozhozená plzeňská obrana nechala na tyčce volného Ondřeje Pražáka, který neměl problém trefit poloprázdnou klec. To už byla na brankáře Čapka příliš a přepustil místo Ondřeji Kočkovi, který zažil premiéru v poněkud hořkých kulisách.

Kočka byl prakticky ihned v permanenci. První gól bohužel inkasoval hned z kraje třetí části, když špatná plzeňská rozehrávka vyústila v úspěšný bekhendový blafák Milana Schnaubelta. Poté se trefili také hosté. Jakub Vobruba unikl po pravém křídle a bekhendovou střelou přes obránce překonal Jirotku poprvé.

Z plzeňské strany do konce zápasu bylo všechno. Mečouni si nedokázali poradit ani s další přesilovkou, kdy její část rovněž odehráli proti třem. Nejblíže druhému zásahu byl Vobruba, který ale trefil tyč. Naopak Kladno ve zbývajícím čase přidalo ještě dvě branky. Na konci přesilovkové kombinace do prázdné klece stál Petr Adam a další nedůraz před brankou využil Karel Šmíd, který zvýšil na konečných 9:1. Debakl navíc umocňuje ztráta Jonáše Berana, který ze zápasu odstoupil kvůli zlomenému prstu.