Mečouni otočili skóre a ve třetí třetině vedli, nakonec s Kert Parkem těsně prohráli

Sérii čtyř domácích zápasů začali mečouni s Kert Parkem. Hosté se dostali v první třetině do vedení, Plzeň ale bojovala dál. Na začátku druhé části ubránila oslabení a srovnala. V dobře rozehraném utkání plzeňští hráči pokračovali a skóre se jim podařilo otočit. V polovině třetí patnáctiminutovky ale obdrželi dvě branky a to je stálo body.

11. kolo | sobota 11. 11. 2023 | 11:00

2:3 0:1, 1:0, 1:2

HC Kert Park Praha

Branky a nahrávky: 21. Kunzmann (Matoušek, Michel), 31. Ulč (Poláček) – 6. Jelen (Suchánek, Šperl), 38. Laurinc (Barnošák), 40. Zvonek (Pavlík, Šperl). Rozhodčí: Danylec, Kettner. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 16:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Vít Čapek (Petr Kráčina) - Tomáš Chramosta, David Štípek, Tomáš Krejčí, Tomáš Ulč, Daniel Pavlík, Michal Matoušek - Jan Miksan, Tomáš Majer, Jakub Vobruba, Martin Kunzmann, Karel Škarka, Roman Poláček, David Michel, Jonáš Kanta, Matěj Pavlíček, Kevin Kristl, Matěj Deja
Jakub Toth (Jiří Návara) - Pavel Hrdlička, František Vrabec, Jakub Laurinc, Filip Macek, Vilém Vilikus, Jakub Kovárník, David Šperl - Vojtěch Jágr, Michal Javůrek, Jan Pavlík, Milan Jelen, Dominik Barnošák, Radomír Vaněk, Dalimil Zvonek, Jakub Myškovský, Lukáš Suchánek, Lukáš Plzák

V úvodu utkání se hra přelévala z jedné strany na druhou, Plzeňští byli aktivní a snažili se o první branku. Svoji aktivitu ale v gól neproměnili, naopak v šesté minutě na druhé straně z těsné blízkosti zamířil přesně Milan Jelen. Hosté se poté dostali k více střeleckým pokusům, ale také mečouni zahrozili. V závěru první části se spíše museli bránit, Pražané mohli odskočit do dvoubrankového náskoku, ale míček zamířil jen do brankové konstrukce, hned po vhazování se pak balonek zase nebezpečně pohyboval v brankovišti.

Kráčina domácí držel také na začátku druhé třetiny, kde se poprvé vylučovalo. Hosté měli v početní výhodě příležitost ke skórování především, když před jedním z pražských hráčů zůstala odkrytá klec, plzeňský gólman ale včas zareagoval hokejkou a míček vyrazil. Po zvládnutém oslabení se Plzni podařilo srovnat. Hráči byli důrazní na brankovišti, za brankovou čáru poslal míček zblízka Martin Kunzmann.

Vrátka na trestnou lavici se pak otvírala několikrát, nejprve Plzeňští nabídli hostům dvojnásobnou početní výhodu. Tu se jim podařilo ubránit, navíc se po návratu z trestné lavice dostal do dobré příležitosti Pavlík. Přesilovou hru 5 na 3 si zahrála také Plzeň. V ní se nikdo neradoval a s jedním hráčem navíc vstupovala také do třetí části.

Jen vteřinu před jejím skončením potrestal vyloučení Tomáš Ulč a poslal tým do vedení. Domácí pak zachránila tyč, od které se odrazil míček po střele Kert Parku. Mečouni drželi těsný náskok do poloviny třetí části. Během necelé minuty a půl si pak vzali vedení zpět hosté.

Nejprve využil přesilovou hru Jakub Laurinc, který vyslal ránu za modrou a ta se zastavila až v síti. Na něj pak navázal Dalimil Zvonek a mečouni se museli dotahovat. V závěru základní hrací doby ještě měli k dispozici přesilovou hru, před ní si domácí trenéři vyžádali oddechový čas. Návaru, který ještě v předminulé sezóně tvořil brankářskou dvojici s Kráčinou, už nepřekonali ani poté v power play. Plzeň si po těsné prohře nezapsala žádný bod, soupeř je ale nezískal snadno.