Plzeň těsně prohrála s Ústím, všechny branky padly ve druhé třetině

Ve druhém domácím souboji v řadě se mečouni utkali s Ústím nad Labem. Zápas přinesl několik vyloučení a při menším výpadku domácích ve druhé třetině využili Ústečtí během necelých dvou minut dvě přesilové hry. O necelou minutu později snížil Pavlíček, ale z plzeňských hráčů se prosadil jako jediný a Plzeň těsně nezískala žádný bod.

1. kolo | sobota 18. 11. 2023 | 14:00

1:2 0:0, 1:2, 0:0

Elba DDM Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 24. Pavlíček (Michel) – 21. Krajíček (Červinka, Stupka), 23. Škurla (J. Sedláček, Haas). Rozhodčí: Hrubý, Koskuba. Vyloučení: 8:7, navíc Pavlík (PLZ) TH, Hampl (UNL) 5 min. + OK, Poláček (UNL) OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 49. Střely na branku: 33:21. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Vít Čapek (Petr Kráčina) - Tomáš Chramosta, David Štípek, Karel Škarka, Tomáš Ulč, Daniel Pavlík, Michal Matoušek - Jan Miksan, Tomáš Majer, Jakub Vobruba, Martin Kunzmann, Roman Poláček, Jonáš Kanta, Matěj Pavlíček, Kevin Kristl, Adam Roušal, David Michel
Tomáš Rechtorik (Miroslav Tyl) - Jiří Grus, Petr Michajličenko, Jan Neumann, Ondřej Poláček, Jan Sedláček, Matěj Sedláček - Tomáš Kapusta, Jan Škurla, Martin Stupka, Jiří Tomáš, David Haas, Vojtěch Červinka, Pavel Krajíček, Lukáš Belica, Samuel Patrik Hampl, Jan Vacek

Mečouni vstoupili do utkání aktivně, ve čtvrté minutě také ubránili oslabení a Kráčina s obránci pak zvládl i nebezpečnou situaci v brankovišti. Na druhé straně neuspěl v předbrankovém prostoru Štípek. V jedenácté minutě dostali domácí k dispozici pětiminutovou přesilovou hru, naopak v ní zahrozil Stupka a zanedlouho mečouni špatně vystřídali a byli potrestáni za příliš mnoho hráčů na hřišti. Poté se provinili ještě hosté a Plzeň i přes snahu nevyužila přesilovou hru 4 na 3, v posledních vteřinách první třetiny se neprosadila ani v pěti hráčích.

Početní výhodu si plzeňští hráči přenesli také do druhé části, po jejím skončení zachránila Rechtorika tyč. V dobré příležitosti byl za chvíli Kristl, ale skóre otevřeli ústečtí hráči v početní výhodě. Na její využití jim stačilo jen osm vteřin, když se přihrávka od levého mantinelu odrazila od jednoho z bránicích hráčů k Pavlu Krajíčkovi. V další minutě se zase otvírala vrátka na trestnou lavici a hosté se radovali z druhého gólu. Po vyhraném boji o míček za plzeňskou brankou nahrál Jan Sedláček Janu Škurlovi na střed hřiště, kde byl nikým nehlídaný.

Na to se ale domácím podařilo rychle odpovědět. Za necelou minutu se do míčku u modré čáry opřel Matěj Pavlíček a zastavila ho až síť. Na srovnání pak plzeňští hokejbalisté nevyužili přesilovou hru. Utkání nabídlo hodně trestných minut, další dvě byli udělené na každé straně po menší potyčce, ale ani ve hře čtyři na čtyři si žádná střela cestu do branky nenašla a do třetí patnáctiminutovky šli mečouni s jednobrankovou ztrátou.

Hned v jejím úvodu se hosté zase museli bránit, ale v oslabení neinkasovali a do dvoubrankového vedení je pak mohl poslat Stupka, ústecký kapitán trefil jen tyč. Poté přišla série vyloučení, do konce třetí části už se hrálo v plném počtu jen pár vteřin. Oba brankáři své týmy drželi, v závěru základní hrací doby při vlastním oslabení ještě zamířil Kráčina na střídačku a Plzeň bojovala až do konce. Žádnou branku už ale na své konto nepřidala a na body nedosáhla jen o gól.