Dobře rozehraný zápas s Karvinou zhatil závěrečný kolaps

Extraligový A-tým neotočil nepříznivý vývoj sezóny ani ve druhém domácím víkendovém utkání. Přitom do poloviny zápasu s Karvinou vše nasvědčovalo tomu, že mečouni oslaví první vítězství na novém povrchu, na které se stále čekalo. Přes množství šancí nedokázali odskočit na rozdíl tří a více branek a naopak nechali soupeře vstřelit kontaktní gól v oslabení. Zmar dokonal závěr zápasu, kdy Karviná vstřelila dvě slepené branky a mečouni tak potřetí v řadě prohráli doma o gól.

7. kolo | neděle 19. 11. 2023 | 11:00

2:3 1:0, 1:1, 0:2

HbK Karviná

Branky a nahrávky: 4. Poláček, 21. Kunzmann (Pavlíček) – 24. Pala (Diviš), 41. Diviš (Pala, L. Rosůlek), 43. Orság (Juraško). Rozhodčí: Záhora, Volkán. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 40. Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
Vít Čapek (Petr Kráčina) - Tomáš Chramosta, David Štípek, Karel Škarka, Tomáš Ulč, Michal Matoušek, Adam Šilhán - Jan Miksan, Tomáš Majer, Jakub Vobruba, Martin Kunzmann, Roman Poláček, Jonáš Kanta, Matěj Pavlíček, Kevin Kristl, Adam Roušal, Tomáš Krejčí, Matěj Deja, Dan Král
Lukáš Smetana (Tomáš Humlíček) - Lukáš Kulawiak, Richard Kulawiak, Viktor Juraško - Jakub Wróbel, Ondřej Fárský, Jakub Orság, Lumír Rosůlek, Martin Řehůřek, Jan Diviš, Martin Pala

Mečouni chtěli využít faktoru domácího prostředí a také toho, že Karviná měla v nohách sobotní večerní utkání v Dobřanech. Začátek utkání podle toho vypadal. Na Humlíčka šlo kvantum střel. Plzeňané měli k dispozici také čtyřminutovou přesilovou hru. Čekání na úspěšnou trefu v početní výhodě ale protáhli.

I přes výraznou střeleckou převahu (18:4) se do kabin šlo „pouze“ za stavu 1:0. Vedoucí trefu zařídil ve 14. minutě průnik Romana Poláčka po levém mantinelu a jeho následná střela na vzdálenější tyč po hezkém uvolnění. Na karvinské straně stál za zmínku průnik Rosůlka, jehož pokus zastavoval Chramosta na hranici brankoviště.

První polovina druhé třetiny se odehrávala podle podobných not. Plzeňané drželi míček v útočném pásmu a hledali recept na hluboký obranný blok soupeře. Blízko druhé brance byl plzeňský kapitán Martin Kunzmann, který na hranici brankoviště dostal míček vedle Humlíčkova betonu, proti byla ale úplně poslední část jeho boty. Plzeňský kapitán byl úspěšný o několik střídání později, když po Pavlíčkově přihrávce rozvlnil síť z mezikruží, poté co si dobře odstoupil.

V polovině zápasu byl vyloučen karvinský Rosůlek. A zápas jako by se změnil. Plzeňané ve vlastní přesilovce inkasovali, když na sebe Diviš navázal pozornost dvou bránících hokejbalistů Plzně a předložil před branku míček Martinu Palovi, který se z nebezpečné pozice nemýlil. Po kontaktní brance se hra pomalu vyrovnávala, což byla voda na mlýn karvinských hráčů.

Do třetí třetiny se ovšem mečouni vrátili ke hře, kterou se prezentovali po většinu dosavadního průběhu. Humlíček čelil velkému množství střeleckých pokusů. Několikrát nebezpečně pálil Pavlíček či Kunzmann. Po křižné přihrávce mířili do zpola odkryté klece Šilhán, ale třetí gól Plzně ne a ne přijít.

Po jednom z plzeňských náporů přišel karvinský protiútok, který byl zastaven domácím faulem. V karvinské přesilovce nejprve zahrozil drzým průnikem Jan Diviš, Čapek ale i s nasazením svého zdraví udržel míček před brankovou čárou. Na konci své početní výhody ale hosté přesto slavili. Palova střela byla sice nepřesná. Odražený míček si našel Jan Diviš, který dokázal propasírovat míček do branky – 2:2.

Hned v dalším střídání se hezky uvolnil Deja, který následně ukázal velké gesto fair-play a odvolal faul, který by přinesl Plzni velkou výhodu do závěru zápasu. Namísto toho přišla další studená sprcha. Mečouni si komplikovali hru ve vlastní třetině a nedokázali dostat míček z obranného pásma. Přišla střela Wrobela, po které zůstal míček před brankou a Jakub Orság byl důraznější, než jeho plzeňský strážce – 2:3.

Dva slepené góly, stejně jako v sobotním duelu, srazily plzeňskou střídačku, která si nechala velmi dobře rozehraný zápas utéct mezi prsty. Závěr zápasu si hosté pohlídali a vydolovali v Plzni všechny tři body.