Mečouni se na Hostivař dotahovali, na vedoucí tým Extraligy ale nestačili

V posledním domácím extraligovém zápase v podzimní části se mečouni utkali s Hostivaří. S prvním týmem Extraligy už prohrávali o tři branky, poté utkání zdramatizovali dvěma góly. Na další trefu hostů také zareagovali a do třetí třetiny vstupovali s jednobrankovou ztrátou. Vyrovnat se jim tam ale nepodařilo, Hostivař ještě zamířila do odkryté klece.

13. kolo | sobota 25. 11. 2023 | 11:00

HBC Plzeň

3:5 0:2, 3:2, 0:1

HBC Hostivař

Branky a nahrávky: 21. Kristl (Matoušek, Deja), 25. Kristl (Kunzmann, Chramosta), 28. Miksan (Vobruba, Pavlíček) – 11. D. Vaniš (Urbanec), 11. Čejka (Kucharčík, Kočka), 21. Hrabár (Kudela, Čejka), 25. Kočka (Kudela, Taufer), 45. Čejka (Hrabár). Rozhodčí: Gráca, Záhora. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 47. Střely na branku: 22:24. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.
Vít Čapek (Jakub Růžička) - Tomáš Chramosta, Karel Škarka, Tomáš Ulč, Michal Matoušek, Tomáš Krejčí, Daniel Pavlík - Jan Miksan, Tomáš Majer, Jakub Vobruba, Martin Kunzmann, Jonáš Kanta, Matěj Pavlíček, Kevin Kristl, Adam Roušal, Matěj Deja, Dan Král, Jonáš Beran
Václav Štoural (Vojtěch Soukup) - Petr Pírek, Daniel Zámečník, Jiří Hrabar, Tomáš Kudela, Jan Kočka, Dalibor Čápek - Jiří Vaniš, Daniel Vaniš, Jaroslav Pátek, Petr Lehner, Matěj Taufer, Ondřej Dostál, Samuel Kucharčík, Jan Čejka, Otto Urbanec

Mečouni v předchozích třech domácích zápasech prohráli o gól, nyní zakončili sérii čtyř utkání před domácími fanoušky soubojem s Hostivaří. Od začátku duelu bojovali, na druhé straně ale byli nebezpeční také hostivařští hráči. Oba týmy drželi brankáři, skóre se poprvé měnilo v jedenácté minutě. Mezeru mezi plzeňským brankářem a tyčí našel Daniel Vaniš a poslal hosty do vedení. Uběhlo jen třicet jedna vteřin a z pravé strany zařídil týmu dvoubrankový náskok Jan Čejka.

Na začátku druhé třetiny se poprvé otvírala vrátka na trestnou lavici a plzeňské vyloučení hosté potrestali. Jiří Hrabár obdržel míček k modré čáře a umístil ho pod horní tyč plzeňské branky. Po šestnácti vteřinách na to mečouni rychle odpověděli. Před hostivařským gólmanem byl sám Kevin Kristl, se skvělou příležitostí si poradil a vsítil první gól v sezóně. Plzeňský útočník zanedlouho v početní výhodě z prostoru mezi kruhy snížil na rozdíl jedné branky.

Dramatická druhá část pokračovala další trefou. Jen po osmnácti vteřinách se síť vlnila na druhé straně, kde z těsné blízkosti překonal Čapka Jan Kočka. Plzeň v utkání napravila využití přesilových her a dvě a půl minuty před druhou přestávkou se prosadila také ve druhé nabídnuté početní výhodě. První brankou v sezóně se blýskl i Jan Miksan, který z pravé strany zase snížil ztrátu.

Ve třetí patnáctiminutovce chyběl plzeňským hokejbalistům k dotažení jeden gól. Mečounům se ale nedařilo srovnat, nevyužili ani přesilovou hru. Větší možnost na srovnání měli ještě v závěru základní hrací doby při další početní výhodě, kde ještě Čapek zamířil na střídačku. Domácím pak situaci zkomplikovalo vyloučení. Ve hře čtyři na čtyři také odvolali brankáře, ale do prázdné klece pojistil Hostivaři výhru Jan Čejka. Plzeň na další body musí čekat.

Ohlasy k utkání