Plzeňané proti Pardubicím bojovali až do konce, přesto si připsali jen bod

Do jarní části vstoupil A-tým domácím utkáním proti Pardubicím. Mečouni začali skvěle a už ve třetí minutě se dostali do vedení. Soupeře také výrazně přestříleli, pardubičtí hráči ale skóre otočili a Plzeň se pak musela čtyřikrát dotahovat. O vítězi nakonec rozhodlo prodloužení, kde byli úspěšnější Východočeši.

15. kolo | sobota 24. 2. 2024 | 14:00

5:6pr 2:2, 1:2, 2:1 - 0:1

HBC Pardubice

Branky a nahrávky: 3. Matoušek (Lokajíček, Miksan), 11. Pavlík, 20. Miksan (Lokajíček), 33. Vobruba (Miksan, Švarc), 45. Lokajíček (Chramosta, Švarc) – 8. Školoudík (Bílý), 9. Březina (Geisler, Školoudík), 19. Bílý (Langr), 23. Hálek (Janeček, Šimek), 39. Bílý (Mikula), 47. Česák (Zajíček). Rozhodčí: Danylec, Záhora. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: 36:15. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6.
Vít Čapek (Petr Kráčina) - Tomáš Chramosta, Karel Škarka, Tomáš Ulč, Michal Matoušek, Daniel Pavlík, Adam Šilhán - Jan Miksan, Tomáš Majer, Jakub Vobruba, Martin Kunzmann, Dan Král, Vít Lokajíček, Lukáš Kopal, Marek Švarc, David Štulc
Pavel Foršt (Jakub Třináctý) - Vojtěch Kopřiva, Tomáš Zajíček, Jakub Geisler, Jan Strouhal, Miroslav Hálek, Michal Šimek, Václav Školoudík - Martin Janeček, Josef Česák, Jakub Mikula, Nicolas Langr, Ondřej Březina, Matyáš Licek, Jan Bílý, Filip Förstl

Plzeň vstoupila do prvního utkání jarní části skvěle. Už ve třetí minutě otevřela skóre v přesilové hře, když střelu Lokajíčka nasměroval do branky z mezikruží Michal Matoušek. Pardubice na to v početní výhodě neodpověděly, podařilo se jim to ale v polovině utkání, kdy Václav Školoudík poslal míček na plzeňskou klec kousek za červenou a ten skončil až za brankovou čárou. Zanedlouho potrestali hosté také vyloučení mečounů, z těsné blízkosti překonal Čapka Ondřej Březina. V první třetině to ještě nebylo všechno, v jedenácté minutě se svým pokusem z levé strany zapsal do střeleckých statistik také Daniel Pavlík.

Do druhé třetiny šly týmy za vyrovnaného stavu, skóre se tam poprvé měnilo v devatenácté minutě. Hostům vrátil vedení Jan Bílý, který střelou z dálky našel místo v rohu plzeňské klece. Po necelé minutě se mečouni zase dotáhli, v přesilové hře ránu Jana Miksana z dálky zastavila až branková síť. Hosté poté vystřídali gólmany, mezi tři tyče se místo Třináctého postavil Foršt. Ten už ve druhé třetině neinkasoval, ještě se ale ujala střela na druhé straně. Z mezikruží zařídil hostům náskok Miroslav Hálek. V dobré příležitost se necelé čtyři minuty před přestávkou ocitl také Král, zblízka ale neupěl.

Mečounům se pak podařilo zase srovnat v přesilové hře na začátku třetí patnáctiminutovky, míček zblízka z levé strany poslal za záda pardubického brankáře Jakub Vobruba. Krátce poté se na druhé straně při zákroku zranil Čapek a v brance ho vystřídal Kráčina. Toho pak překonal z těsné blízkosti Jan Bílý a přiblížil Východočechy k vítězství. Plzeňští hráči ale soupeře přestříleli a snažili se o vyrovnání také v závěru. To se jim podařilo v poslední minutě základní hrací doby při hře bez gólmana. Vít Lokajíček dostal nabito na levý kruh a pohotovou střelou rozradostnil domácí fanoušky.

Chvíli po důležité brance byl ale plzeňský útočník poslán na trestnou lavici a v úvodu prodloužení bojovali mečouni v oslabení. Po sedmdesáti pěti vteřinách od jeho začátku využil přesilovou hru Josef Česák a zařídil Pardubicím druhý bod. Plzeň tak v úvodu jara získala jeden.