A-tým zvládl důležitý souboj, Prachatice porazil rozdílem čtyř branek

Mečouni v jarní části pokračují ve sbírání bodů a v důležitém utkání proti Prachaticím vybojovali v této sezóně první vítězství před svými fanoušky. Už v sedmé minutě otevřeli skóre, poté ubránili dlouhé dvojnásobné oslabení a ve druhé třetině náskok navýšili na rozdíl čtyř branek. Hosté dvěma trefami snížili, ale Plzeň se pak prosadila ještě dvakrát. První extraligové góly vsítili Krejčí a Kopal.

17. kolo | sobota 9. 3. 2024 | 11:00

6:2 1:0, 3:1, 2:1

HBC Prachatice

Branky a nahrávky: 7. Krejčí (Majer), 19. Chramosta (Miksan, Kunzmann), 21. Kopal (Pavlíček, Pavlík), 26. Vobruba (Chramosta), 43. Lokajíček (Švarc, Vobruba), 45. Chramosta – 29. Sitter (Šilhán), 36. Štěpánek (Bárta). Rozhodčí: Hrubý, Koskuba. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 59. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2.
Vít Čapek (Petr Kráčina) - Tomáš Chramosta, Karel Škarka, Tomáš Ulč, Michal Matoušek, Daniel Pavlík, Tomáš Krejčí, Pavel Novák - Jan Miksan, Tomáš Majer, Jakub Vobruba, Martin Kunzmann, Vít Lokajíček, Lukáš Kopal, Marek Švarc, Matěj Pavlíček, David Michel
Tomáš Pixa (Jan Holub) - Jaroslav Šaršok, Jan Švácha, Václav Kovařík, Tony Hudeck, Jiří Sitter - Pavel Šilhán, Jiří Štěpánek, Radek Sitter, Vít Šimůnek, Jan Bárta, Lukáš Zelenka, Ondřej Makovička, Matyáš Klement, Jan Štěpánek, Matěj Hokr

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, kteří si už v páté minutě zahráli přesilovou hru. V ní se ještě nikdo neprosadil, ale krátce po jejím skončení už se mečouni radovali. Majer vyhrál vhazování a poslal míček do prostoru mezi kruhy, kde byl připravený Tomáš Krejčí a pohotovou střelou vsítil první extraligový gól. Krátce poté mohli ještě domácí navýšit vedení ve dvojnásobné početní výhodě, tu nevyužili. Stejnou příležitost nabídli plzeňští hráči hostům v závěru první třetiny, kdy na trestnou lavici postupně zamířili tři hráči.

Prachatice si přesilovou hru přenesly do druhé části, ale domácí se ubránili. Naopak v devatenácté minutě zase inkasovali hosté. Míček se odrazil k Tomáši Chramostovi, který stál u tyče a měl před sebou prázdnou branku. Neuběhly ani dvě minuty a do prostoru mezi kruhy dostal nabito Lukáš Kopal a poprvé se prosadil v naší nejvyšší hokejbalové soutěži.

Plzeňští hráči pak v brankostroji pokračovali v oslabení. Po vhazování se rychle na druhou stranu hřiště dostal Jakub Vobruba a poslal tým do čtyřbrankového náskoku. Hosté vyloučení plzeňského hráče nepotrestali, ale necelé dvě minuty před přestávkou se jim podařilo snížit. Radek Sitter mířil přesně z levého kruhu a poprvé v utkání překonal Čapka.

Na začátku třetí třetiny využil přesilovou hru Jan Štěpánek, který se prosadil z těsné blízkosti. Zanedlouho na hřišti přibývaly emoce a na trestnou lavice šli postupně na každé straně dva hráči. Skóre se pak měnilo až ke konci třetí patnáctiminutovky, kdy se v početní výhodě prosadil od modré Vít Lokajíček. Hosté si poté vyžádali oddechový čas a ve hře bez brankáře se snažili ještě dotáhnout, ale už se jim to nepodařilo. Do prázdné branky ještě nasměroval míček Tomáš Chramosta a mečouni vybojovali první domácí výhru v této sezóně.