Mečouni v Českém poháru nezaváhali. Písek porazili vyšším rozdílem

Druhé kolo Českého poháru vyslalo do boje také extraligové celky. Mečouny svedl los proti Písku, který utkání hostil. Zápas byl pikantní v tom, že došlo na souboj plzeňských brankářů. Vít Čapek mladší totiž hájil barvy mateřského klubu a nastoupil na domácí straně. Plzeňané překvapení nedopustili a druholigový celek porazili 7:1. Výhru řídila především druhá útočná formace v čele s Jakubem Vobrubou (1+3).

ČP2 | pátek 27. 10. 2023 | 19:00

ŠD Písek

1:7 1:3, 0:3, 0:1

Branky a nahrávky: 3. Hřebíček (Kabele) - 4. Beran (Vobruba, Kanta), 5. Vobruba (Poláček, Ulč), 9. Beran (Vobruba, Kanta), 19. Miksan (Roušal, Kristl), 23. Chramosta (Ulč), 27. Majer (Kunzmann, Poláček), 40. Kanta (Štípek, Vobruba) Rozhodčí: Gráca, Tománek. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 22:44. Průběh utkání: 1:0, 1:7.
Čapek - Hřebíček, Kozák, Kubeš, Sup - Habart, Janoušek, Kabele, Kubiš, Rychlík, Vážný
Kráčina - Chramosta, Ulč, Pavlík, Štípek, Škarka - Poláček, Majer, Kunzmann (C), Beran, Kanta, Vobruba, Kristl, Roušal, Miksan.

Plzeňská výhra ve druhém kole Českého poháru se na hřišti Písku nerodila lehce. Kráčina v plzeňské brance inkasoval prakticky z prvního ohrožení. Písek ve středním pásmu vyhrál vhazování a tvrdý projektil Milana Hřebíčka zamířil ukázkově do šibenice. Mečouni měli ale připravené rychlé odpovědi, což se pro pozdější průběh zápasu ukázalo jako klíčové.

V roli asistenta se dvakrát ukázal Jakub Vobruba, který nejprve vyslal Jonáše Berana do samostatného úniku a podruhé mu neservíroval míček do prázdné branky. Mezitím Vobruba zapsal také gól, když na hranici brankoviště dopravil do sítě míček ze vzduchu. V desáté minutě tak mečouni vedli 3:1

Plzeňané podle očekávání v průběhu zápasu přebírali větší kontrolu nad zápasem. Hra se odehrávala převážně před brankářem Čapkem, který tentokrát hájil klec mateřského klubu. Připsal si řadu velmi dobrých zákroků. Na dorážku Jana Miksana a střely Tomáše Chramosty a Tomáše Majera byl ale krátký. Petr Kráčina na druhé straně byl v největším zápřahu na konci druhé třetiny. Za stavu 6:1 pro Plzeň lapil nebezpečný únik i následnou dorážku.

Ve třetí části pokračovala plzeňská nátlaková hra. Příliv branek se ovšem zastavil. Několik míčků zůstalo těsně před brankovou čárou, jiné skončily na tyči. Jediným úspěšným střelcem třetí třetiny byl Jonáš Kanta, který tečoval pokus Štípka.

Písek v zápase statečně a sympaticky vzdoroval. Plzeňané ale proti druholigovému soupeři nedopustili překvapení a po čase se opět radovali z většího počtu vstřelených branek, který tým doufejme nakopne směrem do extraligových klání.