Déja vu. Kert Park opět zvládl otočit zápas v závěru. Plzeňané v Českém poháru končí

Precol Aréna zůstává pro hokejbalisty A-týmu zatím zakletá. Ve čtvrtek večer sehráli zápas 3. kola Českého poháru proti pražskému Kertu. Divoký zápas nabídl celkem jedenáct branek a přeléval se ze strany na stranu. Na začátku druhé části prohrávali mečouni již 1:3, poté ale třemi góly fantasticky otočili. Třetí třetina ale nabídla smutnou reprízu extraligového zápasu z 11. listopadu. Mečouni šli v její úvodní minutě do vedení gólem v přesilovce. Kert Parku se v pozdějším průběhu podařilo srovnat a chvíli na to zápas otočit. Vítězný gól v 39. minutě vstřelil Lhota, který zkompletoval hattrick.

ČP3 | čtvrtek 30. 11. 2023 | 19:15

5:6 1:2, 3:2, 1:2

HC Kert Park Praha

Branky a nahrávky: 4. Vobruba (Michel), 17. Poláček (Miksan, Beran), 19. Michel (Miksan) PP, 22. Vobruba (Matoušek, Kanta) PP, 31. Miksan (Beran, Michel), PP - 11. Jágr (Kovárník, Jelen) PP, 14. Lhota (Vrabec), 16. Lhota (Zvonek, Barnošák) PP, 25. Jágr (Jelen) PP, 37. Javůrek (Šperl, Lhota) PP, 39. Lhota (Hrdlička, Barnošák). Rozhodčí: Jonák, Synek. Vyloučení: 10:8. Přesilovky: 8:8. Využití: 3:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Střely na branku: 18:30. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:6.
Kráčina (Čapek) - Škarka, Matoušek, Krejčí, Štípek, Chramosta, Ulč - Michel, Vobruba, Kunzmann, Kristl, Deja, Kanta, Poláček, Miksan, Beran.
Toth (Horský) - Hrdlička, Kovárník, Macek, Šperl, Vilikus, Vrabec - Barnošák, Broulík, Drnec, Jágr, Javůrek, Jelen, Lhota, Suchánek, Vaněk, Zvonek.

Do vedení se ve 4. minutě dostali Plzeňané. Michel se uvolnil na středu hřiště a jeho pokus dorazil Jakub Vobruba. Kert poté mohl srovnat, když se plzeňským pásmem prosmýkl Zvonek, Kráčina jej ale dostal do příliš velkého úhlu. Vyrovnání přišlo při prvním plzeňském oslabení. V jednu chvíli přišel o hůl jak brankář Kráčina, tak jeden z bránících hráčů. Mezery tak soupeř využil a Vojtěch Jágr měl z mezikruží ulehčenou práci. O tři minuty později šli hosté do vedení. Při hře čtyř proti čtyřem si mečouni špatně přebrali hráče a Lukáš Lhota z pravého kruhu uklidil míček k volné tyči.

Stejný hráč pak zužitkoval v první minutě druhé části přesný pas mezi kruhy a Plzeňané prohrávali 1:3. Stejně jako proti Hostivaři se ale tým zvedl. Po Beranově průniku se z gólu radoval Roman Poláček, který ztečoval míček mimo dosah Totha. Za dvě minuty bylo srovnáno. Přesnou střelou v přesilovce rozradostnil Plzeň David Michel. Chvíli poté měli Plzeňané dokonce dvojnásobnou početní výhodu. Diváci viděli další přesilovkový zásah. Do šibenice se krásně trefil Jakub Vobruba - 4:3!

Zápas potom pokračoval pod taktovkou poněkud přísnějšího metru sudích. V druhé třetině rozdali v součtu jedenáct dvouminutových trestů. Další přesilovku potom využili hosté. Vojtěch Jágr si na vrcholu přesilovkového vzorce narazil se spoluhráčem a míček skončil až v síti. Zápas tak měl dalšího dvougólového střelce. Plzeň si mohla vzít vedení zpět. Krejčí předvedl krásný průnik z vlastní modré čáry a jeho bekhendovému blafáku nechybělo moc. Miksanovi zase na brankové čáře vzala gól Tothova lapačka.

Do třetí třetiny si mečouni přenesli dvouminutovou početní výhodu pěti proti třem. Už po osmadvaceti sekundách ji ale zkrátil Jan Miksan, který využil perfektního pasu Berana a dostal míček do odkryté klece. Jenže poté přišel nešťastný zákrok vysokou holí a čtyřminutový trest inkasovali také Plzeňané. Kristlovi zbývala do návratu pouhá vteřina, když hostující Šperl vystřelil a jeho pokus se od jedné z hokejek odrazil nechytatelně pod břevno. Gól byl nakonec připsán Michalu Javůrkovi.

Plzeňané bohužel nedokázali zabránit shodnému scénáři z extraligového boje proti Kertu. V 39. minutě všechny přítomné překvapil Lukáš Lhota, který namísto přihrávky zpoza branky pohotově zasunul míček kolem Kráčinova betonu a dokonal tak hattrick.

Domácí hokejbalisté se nevzdávali. Okolo Tothovy branky prolétlo několik slibných pokusů, nebezpečně z dorážky pálil Deja. Kert si ovšem závěr zápasu pohlídal. Mečounům navíc vzalo šanci na power-play další vyloučení. Statečný boj proti několikaletému šampiónovi tak bohužel skončil další domácí porážkou o jediný gól.