Pilsen Cup ovládla domácí Plzeň, druhé skončily Vrútky

Světla v plzeňské hale zhasla a Pilsen Cup skončil. Nabídl zajímavou podívanou, strhující souboje, spoustu branek. Z celkového vítězství se radovala domácí Plzeň, která jako jediná neztratila ve čtyřech zápasech ani bod. Druhé místo obsadily s šesti body Vrútky, o jeden bod méně získal Ružinov a o další bodík méně si na konto připsali hráči Oberwilu. Hradec Králové skončil s jedničkou na svém kontě pátý.

Výsledky druhého dne


HBC Autosklo H.A.K. Hradec Králové - ŠHBK Ružinov Bratislava 2:2 (1:0, 1:2) | Podrobnosti o utkání

Hradečtí hokejbalisté se ani ve svém třetím vystoupení na turnaji nedočkali výhry. I když tentokrát k ní měli hodně blízko. Ružinov sice dvakrát prohrával, jenže pokaždé zvládl vyrovnat. O dělbě bodů rozhodla dvě minuty před koncem trefa Andreje Bobka. Čtyřiadvaceti úspěšnými zákroky svému týmu vydatně pomohl brankář Vasil, nenudil se však ani na druhé straně devatenácti ranami zaměstnaný Musil.

HBC Plzeň - HBK Kometa Vrútky 2:1 (1:0, 1:1) | Podrobnosti o utkání
Utkání Plzně s Vrútkami bylo soubojem o vítězství v turnaji a podle toho také hra vypadala. Diváci viděli množství osobních soubojů i vyšších trestů, ale také zajímavé situace před oběma brankami. Úspěšnější nakonec byli domácí, přestože svého soupeře přestříleli v poměru 44:24, zvítězili "jen" 2:1. Rozhodující trefu si připsal Michal Slanec, jeden zásah vrúteckého kanonýra Lihana na body nestačil.

HBC Autosklo H.A.K. Hradec Králové - Oberwil Rebels 2:4 (1:2, 1:2) | Podrobnosti o utkání
Oberwilu v souboji s Hradcem dokonale vyšla taktika hry ze zajištěné obrany. Dlouhými loby se švýcarské mužstvo dokázalo dostávat ze sevření a ihned nebezpečně ohrožovat hradeckou branku. Východočechům nepomohla ani šťastná trefa Nováka v poslední minutě prvního dějství, kterou kapitán Hradce snižoval na 1:2. Rebelové totiž přidali další dvě branky a vítězství si vzít nenechali.

ŠHBK Ružinov Bratislava - HBK Kometa Vrútky 3:0 (2:0, 1:0) | Podrobnosti o utkání
V souboji dvou slovenských týmů dominoval Ružinov. Na koně mu pomohly dvě trochu šťastné trefy, po kterých putoval vrútecký gólman Majer na střídačku. Jenže ani s Faberem v brance se Kometě nepovedlo s osudem utkání jakkoliv zahýbat. Naopak dvě a půl minuty před koncem pečetil výhru 3:0 Križan. Čisté konto si připsal Matúš Vasiľ.

HBC Plzeň - Oberwil Rebels 1:0 (0:0, 1:0) | Podrobnosti o utkání
Plzeňští hokejbalisté zvítězili i ve svém závěrečném vystoupení na Pilsen Cupu. Proti Oberwilu nastoupili sice v hodně obměněné sestavě, přesto dokázali vyhrát těsně 1:0. Velkou zásluhu na tom měla dvojice Větrovský, Semera, která dohromady prokryla 20 střel soupeře. Oberwil se opět prezentoval sympatickým výkonem a Západočechům byl vyrovnaným soupeřem. Švýcary mohou mrzet jen nevyužité příležitosti.

All-stars tým:

Faber (Vrútky) - Kapánek (Oberwil), Blahút (Ružinov) - Lihan (Vrútky), Polák (Ružinov), Štulc (Plzeň).

Individuální ceny:


Nejlepší golman: Petr Šulan - HBC Plzeň
Nejlepší obránce: Martin Kadaně - HBC Plzeň
Nejlepší útočník: Raphael Melliger - Oberwil Rebels
Nejužitečnější hráč turnaje: Jan Pospíšil - HBC Plzeň
Cena pro fair-play tým: Oberwil Rebels

Konečná tabulka:

1. HBC PLzeň     4 0 0 6:1 12 
2. HBK Kometa Vrútky 2 0 2 9:8 6
3. Ružinov      1 2 1 8:7 5
4. Oberwil Rebels  1 1 2 8:8 4 
5. Hradec Králové  0 1 3 6:13 1