Nebáli jsme se být aktivní a hrát to, co chceme, těší Tomáše Chramostu

Plzeňští hokejbalisté o víkendu vybojovali důležitou výhru. Jedním gólem k tomu přispěl také Tomáš Chramosta, který se poprvé prosadil v naší nejvyšší hokejbalové soutěži. Plzeňský obránce je za to rád, ale především chce pomoc týmu. Motivací je pro něj také mistrovství světa, kam by se chtěl příští rok dostat.

Tomáši, v sobotu jste si po sérii nepovedených zápasů připsali důležité body, když jste na domácím hřišti porazili Prachatice 6:3. Jak sis zápas užil?
Užil jsem si ho dost, myslím, že po celý zápas jsme byli lepším týmem, až na výpadek na začátku třetí třetiny. Ale hlavně jsem rád, že jsme zase získali body a ukázali si, že náš hrozný výkon v Ústí nechceme opakovat.

V první třetině jste se dostali do dvoubrankového vedení, na začátku další jste pak soupeři ještě odskočili. Myslíš, že vám pomohlo, že jste od začátku utkání takto vedli?
Tak určitě nám to pomohlo, každému se bude hrát lépe, když povede, než když bude muset dotahovat. Chtěli jsem od začátku hrát aktivně a hlavně mít dobrý vstup do zápasu, což si myslím, že se nám povedlo.

V závěru druhé části jsi krátce po inkasovaném gólu prostřelil hostujícího brankáře a zvýšil náskok na 5:1. Jak bys celou gólovou situaci popsal?
Miksi (Jan Miksan) v útočném pásmu na mě vyhrál buly nahoru a já jsem jenom z první vystřelil a jsem rád, že mi to tam padlo.

Byl to tvůj první gól v extralize mužů. Jsi rád, že už se ti to podařilo?
Tak samozřejmě jsem rád, trvalo to docela dlouho, ale zase si myslím, že jsem se do žádných gólových šancí zatím moc nedostával. Sice to byl takový podplasťák, ale počítá se (smích).

V utkání jste byli aktivní, využili jste dvě přesilové hry, dvakrát jste se prosadili také v oslabení. Kde jsi viděl největší zlepšení oproti předchozím zápasům?
Za mě to bylo hlavně tím, že jsme si pro ty góly šli a byli jsme důrazní. Vlastně oba dva góly v oslabení padly díky našemu důrazu a následné chyby soupeře. Nebáli jsme se být aktivní a hrát to, co chceme a hlavně jsme si řekli, že budeme co nejvíc střílet a budeme důrazní u soupeřovy brány, což se nám za mě dařilo.

S jedním gólem a dvěma asistencemi jsi zatím nejproduktivnějším obráncem týmu, posbíral jsi už více bodů než v minulé sezóně. Co říkáš na své výkony?
Jsem rád, že mám víc bodů než minulou sezónu, ale není pro mě důležité, jestli budu mít body dva nebo jich budu mít třicet. Důležité je pro mě pomoci týmu a neřeším, jestli to bude vítězný gól nebo zablokována střela. Chci, aby se nám dařilo jako týmu a co nejvíc bodovali.

Bojoval jsi o mistrovství světa juniorů, které se ale v covidové pandemii neuskutečnilo. Příští rok se pro reprezentaci U23 bude konat v České republice. Je tvou motivací se tam dostat?
Motivací to pro mě je už jen díky té partě, kterou jsme si tam za ty skoro tři roky udělali. Takže motivací pro mě není jen reprezentace, ale i parta, kterou máme fakt skvělou. Ale samozřejmě udělám všechno pro to, abych se na mistrovství dostal.

O víkendu vás čekají dva souboje, utkáte se s Letohradem a Pardubicemi. Věříš, že se vám povede navázat na domácí zápas?
Doufám v to, stejně jako zbytek týmu. Nikdo z nás nepojede na výlet a dobrou večeři (smích). Hlavně chceme bodovat.