Turnajový víkend. Dorostenci míří do Žiliny, starší žáci na Palmovku. Precol aréna hostí reprezentace

Závěrečný víkend turnajové sezóny je zde. Zajímavý program čeká dorostence, kteří míří na turnaj do Žiliny. Starší žáky čeká tradiční Pražský míček na Palmovce. Plno bude také v Precol aréně. Ta hostí turnaj Tří reprezentací. Kdy se spolu utkají celky České republiky, Slovenska a Švýcarska.

Dorostence po eXcellent League prověří slovenské celky

Pořádné zpestření přípravy na jarní část čeká plzeňský dorost. Mládežnický celek mečounů míří na turnaj k východním sousedům po téměř deseti letech! V sobotu se zúčastní turnaje v Žilině. Postupně se utkají s týmy Nitry (10:00), Pruského (12:15) a Martina (14:30). „Slibujeme si od turnaje hned několik věcí. Předně půjde o zajímavé zpestření zimy a novou zkušenost pro kluky. Pak bude turnaj také další prověrkou našich herních možností. Půjde bez pochyb o dobré soupeře. Nitra je lídrem soutěže U16, Pruské zase kategorie U18. Medokýš Martin je tým, který má kvalitní hráče v obou kategoriích,“ řekl před odjezdem trenér plzeňského dorostu Josef Kadaně.

Pokud si jeho svěřenci přibalí do tašek také zimní formu, nemusel by pro ně turnaj dopadnout vůbec špatně. V eXcellent League mají za sebou tři zápasy a všechny zvládli vítězně. Doma porazili berounské Kelty a Pardubice, na pražském zimním stadionu porazili Kert Park. Skóre 21:3 ze tří utkání navíc svědčí o tom, že mečounům se dosud velmi dařilo!

Starší žáky čeká Pražský míček, ve skupině potkají Hostivař a Kelty

V pestré zápasové přípravě pokračují také starší žáci, kteří již během zimy absolvovali domácí turnaj. V neděli 18. února je čeká turnaj na pražské Palmovce, která tradičně hostí žákovský turnaj Pražský míček. V letošním ročníku se ho v kategorii starších žáků zúčastní šestice týmů. Ve skupině A se potkají Plzeňané s berounskými Kelty (od 11:00) a Hostivaří (13:00). Druhou skupinu tvoří Blovice, Pardubice a Rebel Praha.

„Turnaj vnímáme jako poslední část přípravy na náročnou jarní část. Doufali jsme v těžké zápasy, což se nám podle soupeřů ve skupině splnilo. Věřím, že na turnaji dokážeme obstát a posunout naší hru zase správným směrem, abychom z jarních bojů vyšli vítězně,“ okomentoval účast na turnaji trenér Michal Samec. Boje v základní skupině určí souboje o pátou, třetí a první příčku a týmy. Na 16. hodinu je plánován souboj o třetí příčku, o hodinu déle by podle programu mělo začínat finále.

Turnaj tří zemí: Precol aréna hostí velkou přípravu před MS ve Švýcarsku

Po pauze způsobené covidem ovlivněnými sportovními roky se do Plzně vrací přípravný turnaj mužských reprezentací Česka, Slovenska a Švýcarska. Po celý víkend bude Precol aréna svědkem předních hokejbalových bojů. V týmech Čech a Slovenska najdeme mistry světa. Se slovenským celkem navíc přicestuje několik čerstvých vítězů Pilsen Challenge 2024. Švýcarský dres navíc oblékne Plzeňan Jaroslav Pauer, který po sezónách v dresu Grenchenu splňuje podmínky pro reprezentaci země helvétského kříže.

Turnaj bude navíc živě přenášen na youtube kanálu Hokejbal TV.