První krok mají junioři za sebou. Podaří se jim postup do semifinále v domácím prostředí?

Nadcházející víkend rozhodne o semifinalistech v juniorské extralize. Plzeňané ve středu v Hostivaři po zvládnutém závěru zápasu udělali první důležitý krok. Sérii nyní může uzavřít sobotní duel v Precol aréně! V opačném případě se v neděli na půdě soupeře odehraje rozhodující třetí duel. Své domácí zápasy si o víkendu užijí také dorostenci a starší žáci, kteří pokračují v nadstavbě. V Precol aréně, byť v pozici hostujícího týmu bude v play-off pokračovat B-tým. Mladší žáci a minipřípravka se představí v Blatné, respektive v Třemošné.

Extraliga juniorů - ČF2: HBC Plzeň - HBC Hostivař, sobota 11. května 2024 od 11:00

První díl čtvrtfinálové série rozehráli mečouni ve středu v Hostivaři. Těsno po polovině utkání Plzeňané srovnávali na 1:1, do konce druhé třetiny si ale Hostivař vybudovala dvoubrankový náskok. Plzeňané ovšem zbraně neskládali. Týmu jistě pomohla vzpomínka na měsíc starý dul v Praze, kdy dvoubrankové manko srovnali v poslední minutě základní hrací doby. Ve středu vstřelili kontaktní branku již ve 34. minutě, Hostivař ovšem ukrajovala minuty, než přišla plzeňská přesilovka, kterou 46 sekund před třetí sirénou využil svým druhým gólem David Slezák. Plzeň byla v té chvíli na koni a zápas došel do prodloužení. Vítězství 4:3 nakonec vystřelil David Slezák, který dokončil čistý hattrick!

A jak emočně náročné utkání viděl trenér Stanislav Kastner? "Zápas byl jako na houpačce. Jeho momentum se měnilo ze strany na stranu po celý zápas, včetně prodloužení. Na všech hráčích jsme však po celé utkání, a to i za nepříznivého stavu, viděli odhodlání zápas zvládnout a zvítězit, což bylo podle mě rozhodující faktor. Musíme na to navázat v sobotu, jelikož jen tak můžeme být úspěšní," burcuje plzeňský trenér.

Zvládnou jeho svěřenci domácí utkání a postoupí do semifinále nebo o postupujícím bude muset rozhodnout nedělní třetí zápas v Hostivaři?

Program víkendu:

Sobota 11. května 2024

  • Junioři - ČF 2: Plzeň - Hostivař (11:00)
  • Starší žáci: Plzeň - České Budějovice (14:00)
  • B-tým - ČF 2: Taurus Plzeň - Plzeň B (16:00)

Neděle 12. května 2024

  • Dorost: Plzeň - Beroun (11:00)
  • Mladší žáci: Blatná - Plzeň (11:00)
  • Minipřípravka: Turnaj Třemošná (11:00)
  • Junioři ČF 3: Hostivař - Plzeň (16:30, případné 3. utkání)
  • B-tým - ČF3: Plzeň B - Taurus Plzeň (16:00, případné 3. utkání)