Hodnocení víkendu: Postup juniorů a Béčka do semifinále, dorost po výhře nad suverénem ztratil

Juniorský tým prokázal své kvality a zvládl čtvrtfinálovou sérii ve dvou zápasech! Po roční odmlce, kdy junioři HBC Plzeň byli součástí týmu, hrajícího mužskou 1. ligu jim opět připadne jedna z medailí juniorské extraligy. Dorostenci v týdnu srazili na kolena dosud suverénní ústeckou Elbu. V následujícím duelu v Precol aréně ale ztratili třetí třetinu a v ní i celý zápas. Nevedlo se ani starším žákům. Brzký budíček (inkasovaný gól) probudil mladší žáky, kteří sami nakonec nasázeli branek osm. Pochvalu si zaslouží minipřípravka za turnaj v Třemošné. Druhé povinné vítězství v sérii a postup do semifinále si připsal B-tým.

Junioři

Vyrovnání v poslední minutě a vítězný gól v prodloužení přinesli Plzeňanům první bod v sérii hrané na dva vítězné zápasy. Vstup do zápasu měli velmi dobrý. V první třetině se dvakrát trefil Slezák, který navázal na středeční hattrick. Ve druhé části se více do hry dostával soupeř a Hostivař v polovině zápasu vstřelila kontaktní branku. Zápas si ale Plzeňané utéct nenechali. Ve 39. minutě dokonal druhý hattrick ve druhém zápase čtvrtfinále David Slezák a přinesl klid na plzeňské hole. Nakonec mečouni přidali ještě dvě branky a postupují do semifinále proti pardubickému Svítkovu.

Komentář trenéra Stanislava Kastnera: Posíleni obratem na Hostivaři jsme do utkání chtěli vstoupit aktivně, což se nám podařilo, bohužel jsme vstřelili jen dvě branky. Ve druhé části soupeř hru vyrovnal a snížil na rozdíl jednoho gólu. Přestože to nebylo proti dobře hrající Hostivaři vůbec jednoduché, tak jsme zůstali silní a ve třetí části dokázali potvrdit náš postup. Soupeři bych chtěl za pěknou sérii poděkovat a stejně tak za fér hru.

Sobota 11. května 2024: HBC Plzeň – HBC Hostivař 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
Podrobnosti o utkání

Dorost

Do nedělního utkání šli dorostenci posíleni o středeční vítězství nad ústeckou Elbou, která v sezóně dorostenecké extraligy dosud neprohrála! Domácí utkání s berounskými Kelty ovšem nezačalo ideálně, mečouni museli otáčet nepříznivý vývoj. Což se jim na konci první části povedlo. Na srovnání ve druhé třetině opět reagovali Plzeňané gólem do šatny. Přišla ovšem nepovedená třetí část. Kelti nejprve opět vyrovnali a ve 43. minutě dokonce přišli s dalším úderem. Reakcí mečounů na inkasovanou branku byla závěrečná power-play, kterou soupeř nakonec potrestal pátým gólem...

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Ve středu se nám v Ústí nad Labem podařilo až na třetí pokus dosáhnout soutěžní výhry nad Elbou. Po řekněme srdnatém výkonu. Nedělní domácí prohra však význam tohoto vítězství de facto maže. Zápas jsme nezvládli jak jsme si představovali. Škoda, dvakrát jsme se přes ne optimální herní výkon dostali do vedení, ale nakonec nemáme ani bod.

Sobota 11. května 2024: HBC Plzeň – SK Kelti 2008 3:5 (2:1, 1:1, 0:3)
Podrobnosti o utkání

Starší žáci

Podruhé ve dvou hracích víkendech vyzvali Plzeňané tým Českých Budějovic. Po výhře gólem v poslední minutě cílili mečouni na výhru i v domácím zápase. Hned první třetina nabídla divoké utkání. Plzeňané dvakrát dotahovali ztrátu. Na třetí gól Jihočechů z 15. minuty už ale odpověď nenašli. A to až do konce zápasu. Zbytek sobotního duelu se týmu vůbec nepovedl. Po dalších dvou inkasovaných brankách musel plzeňský celek zkousnout porážku 2:5 a v boji o postup na finálový turnaj ztratil důležité body.

Komentář trenéra Michala Samce: Těžko hledám nějaká pozitiva. Věřil jsem, že předchozí ubojovaný zápas v ČB naši mizérii zlomil, ale to, co jsme predvedli v domácí odvetě, bylo při vší úctě ostudné. Takto se neprezentuje tým, který hraje o postup na finálové akce a chce vítězit. Buď hráči dokáží změnit své mentální nastavení a v dalších zápasech budeme bojovat úplně jinak, nebo nemáme mezi nejlepšími co pohledávat.

Sobota 11. května 2024: HBC Plzeň - TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice 2:5 (2:3, 0:1, 0:1)
Podrobnosti o utkání

Mladší žáci

V Blatné mečouni sice prohrávali po devětadvaceti sekundách. O minutu později bylo ale skóre srovnané a Plzeňané začali ukazovat své reálné schopnosti. K vidění byla z jejich strany nakonec celá řada povedených akcí a také příkladná hra bez míčku. V pohledném zápase nakonec zvítězili 8:3. Do akce byli zapojeni oba brankáři. V útoku úřadoval především Václav Hradský (4+2).

Komentář trenéra Marka Štrunce: Začátek utkání opět chlapci zaspali. Mladé Mečouny probudil gól již po 29 vteřinách a několik těžkých zákroků brankáře Adama Sotáka. Od té chvíle se úroveň hry značně zvedla. Kluci zařadili na vyšší stupeň. Začali hrát jako jeden tým. Byla vidět souhra, nahrávky a kombinace. Přidal se i důraz u mantinelů a hra jeden na jednoho, zejména obsazování protihráčů bez míčku. To vše zdobilo plzeňský tým. Parádní akci ukázal Vojta Braný, kdy přespurtoval oba obránce soupeře a nekompromisní kličkou do bekhendu nedal domácímu brankáři šanci. Další zdařilá akce byla při našem oslabení, kdy Vlasta Lokajíček svým důrazem obehrál soupeře a zdařilou střelou od kruhu vsítil branku. Činil se i náš druhý brankář Karel Hamhalter, i on měl zdařilé zákroky. Musím Mečouny pochválit, předvedená hra se musela divákům líbit.

Neděle 12. května 2024: TJ Blatná Datels - HBC Plzeň 3:8 (1:3, 1:2, 1:3)
Podrobnosti o utkání

Minipřípravka

Minipřípravka vyrazila do Třemošné hned se dvěma týmy, které opanovali sobotní program. Trenéři měli z předvedené hry velikou radost.

Komentář trenéra Jana Pavelky: Potkalo nás hezké počasí a účast z naší strany byla obrovská, tudíž jsme postavili dva naše výběry. Soupeři hráli velmi dobře, avšak na hru našich nejmenších nedosáhli. Byla vidět hravost týmu, hlad po míčku. To vše nás dovedlo k užitému dni a hlavně k zážitkům ze hry. I přesto, že jsme dokázali přehrát své soupeře a náš poslední zápas mezi našimi vlastními výběry byl pěkně vyrovnaný, se nám ukázaly mezery, na kterých musíme na tréninkách zapracovat. Pro naše nejmenší to byl v sobotu dostatečný pocit vítězství a pro nás trenéry zase pěkná zkušenost a věříme, že si to i fanoušci užili a hlavně, že se měli na co dívat.

B-tým

Plzeňské Béčko ve druhé lize uzavřelo čtvrtfinálovou sérii nad plzeňským Taurusem. O osudu sobotního utkání bylo od začátku v podstatě rozhodnuto. Oba zápase se tak staly spíše povinností pro obě strany. Po výhrách 11:0 a 19:2 půjdou mečouni jako vítěz základní části do semifinálové série proti čtvrté Třemošné.

Sobota 11. května 2024: HBC Taurus Plzeň - HBC Plzeň B 2:19 (0:9, 0:6, 2:4)
Podrobnosti o utkání

Program příštího víkendu:

Sobota 18. května 2024

  • Junioři SF1: Plzeň - Svítkov Stars Pardubice (11:00)
  • Starší žáci: Plzeň - Písek (14:00)
  • Přípravka - Turnaj Blovice (11:00)

Neděle 19. května 2024

  • Junioři SF2: Plzeň - Svítkov Stars Pardubice (12:00)
  • B-tým SF1: Plzeň B - Třemošná (16:00)
  • Dorost: Blatná - Plzeň (14:00)
  • Mladší žáci: Plzeň - Dobřany (10:00)