Chtěli jsme víc než bronz, ale postupem času ho všichni oceníme, říká Lukáš Kopal

31. května 2024

Plzeňští junioři o minulém víkendu zakončili letošní ročník na třetím místě. Sezónu měli skvěle rozehranou a po základní části byli na čele tabulky skupiny Západ. Do play off se pak dostali přes předkolo a došli až do semifinále. Za celou cestou za bronzovou medailí se ohlíží Lukáš Kopal, který patřil v Extralize juniorů k nejzkušenějším.

Junioři se do nejstarší mládežnické kategorie vrátili po roce, během kterého sbírali zkušenosti v 1. Lize. Vstup do soutěže se jim vydařil skvěle a v základní části ve skupině Západ se umístili na první pozici. „Nejdříve jsme dokázali ovládnout základní část, následně jsme měli velmi špatný vstup do nadstavby, ale po šesti prohraných zápasech jsme se dokázali zvednout a zabojovat ještě o top čtyřku, která zajišťovala přímé čtvrtfinále. Nakonec se nám to i při rovnosti bodů s Hostivaří a Kladnem nepovedlo, takže jsme museli projít předkolem s Rakovníkem,“ popisuje cestu soutěží Lukáš Kopal.

Předkolo hrané na dva vítězné zápasy ovládli v nejkratší možné době. „Soupeře jsme znali z podzimu, ale hrál o dost lépe než na podzim, vůbec se nám nedařilo proměňovat šance, které jsme si vytvořili, ale povedlo se nám přes ně bez větších problémů postoupit,“ ohlíží se za zvládnutou sérií plzeňský útočník. „Ve čtvrtfinále nás čekala Hostivař. Dobře jsme se na ní za těch pár dní stihli připravit. Zápas u nich jsme dokázali zvrátit na naši stranu a doma jsme si už dokázali druhý zápas pohlídat a postoupit do semifinále,“ vypráví Kopal, který s týmem v prvním utkání uspěl 4:3 pro prodloužení, ve druhém zvítězili plzeňští hokejbalisté rozdílem čtyř branek.

V semifinálové sérii se pak utkali se Svítkovem, kterého z předchozí části sezóny neznali. „V semifinále nás čekal těžký soupeř ze Svítkova. Za celou sezónu jsme se s nimi nepotkali takže jsme moc nevěděli, co od nich očekávat, ale nepodcenili jsme je a první zápas doma jsme zvládli,“ zmiňuje Kopal úspěšný vstup do této sérii před svými fanoušky, další výhru už si pak plzeňští hráči ale nezapsali. „Druhé utkání jsme opět začali dobře, naneštěstí se nám nepovedlo přidat další branku a soupeř dokázal vyrovnat. V závěru zápasu rozhodla naše chyba, která nás stála druhý bod,“ hodnotí druhý semifinálový souboj Kopal.

Za stavu vyrovnané série pak vyjeli mečouni bojovat o finále na východ Čech. „Na dvojzápas do Svítkova jsme tedy jeli s cílem vrátit minimálně sérii k nám do Precol arény. To se nám bohužel nepovedlo a tím také skončila naše cesta play off. Pro všechny z nás je to málo, chtěli jsme víc než bronz. Ale myslím, že postupem času ho všichni oceníme a budeme rádi za tento úspěch,“ říká Kopal, který byl v juniorech jeden z nezkušenějších hráčů. Rozhodující byl podle něj třetí souboj. „Za mě rozhodl třetí zápas, kdy jsme zaspali první třetinu a už to nestihli zvrátit na naši stranu. Do čtvrtého zápasu jsme nastupovali s tím, že buď všechno nebo nic. Naneštěstí pro nás po dobrém vstupu do zápasu jsme se nedokázali vyvarovat chybám které vedli ke gólům soupeře a ten si své vedení pak již pohlídal,“ mrzí plzeňského útočníka.

A kde viděl silné stránky týmu? „Za silnou stránku bych určitě bral sehranost celého týmu. Všichni jsme se potkávali již v mladších kategoriích, takže jsme se dobře znali,“ těší Kopala, který si během jarní části také zapsal první čtyři utkání v A-týmu. Ty mu pak pomohly i v nejstarší mládežnické kategorii. „Snažil jsem se co nejvíce využít zkušeností posbíraných v Extralize. Určitě jsem měl větší přehled o hře a v některých situacích větší klid na hokejce,“ hlásí na závěr Lukáš Kopal, který bronzem zakončil mládežnickou kariéru.